Lyžaři i snowboardisté by však měli podle Pavla Jirsy, zástupce náčelníka HS Krkonoše dbát na bezpečnost a snížit tak riziko případného zranění. „Po nedávné oblevě a současných mrazech je na sjezdových tratích velmi tvrdý sníh. Proto důrazně doporučuji rychlost i styl jízdy těmto podmínkám přizpůsobit, jinak hrozí vážné zranění i přesto, že má jezdec přilbu tak, jak doporučuje Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdovkách,“ u­vedl.

K poslednímu vážnému zranění vyjížděli záchranáři v pátek dopoledne. Rychlou jízdu na snowboardu nezvládla v Harrachově teprve sedmnáctiletá dívka z Německa.

O nehodě byla Horská služba informována krátce po desáté hodině. Na místo okamžitě vyjeli dva záchranáři, kteří zjistili, že dívka sice měla přilbu, ale při pádu přepadla přes hlavu tak, že vše nasvědčovalo vážnému poranění krční páteře. „Naši členové dívce ihned nasadili krční límec a umístili jí do tzv. vakuové matrace, aby stabilizovali polohu a aby neprochladla. Pak kontaktovali Leteckou záchrannou službu v Liberci,“ uvedl Pavel Jirsa. Vrtulník LZS nemohl vzhledem k mlze a nízké oblačnosti odstartovat. Záchranáři proto povolali sanitku Rychlé zdravotnické pomoci a zraněnou na saních za sněžným skútrem odvezli do místa, kam mohl vůz dojet. Dívku byla transportována k dalšímu ošetření do nemocnice.