Řidiči na Hrochovotýnecku by se měli mít na pozoru. Může se totiž stát, že jim do jízdní dráhy náhle vkročí žena. „Je zřejmě pomatená,“ myslí si shodně ti, kteří se s ní setkali.

Trvale je osmapadesátiletá žena hlášena v malé obci na Kolínsku. Kdo ji zná, má pro ni výraz „bezdomovkyně“. Většinu času tráví na vozovkách v okolí Hrochova Týnce, kde překáží projíždějícím vozidlům.

V pondělí ráno se pohybovala na silnici mezi obcemi Kočí a Hrochův Týnec. Když ji mladý šofér náhle zahlédl a začal ji objíždět, zachytil ženu zřejmě zrcátkem a poté se ještě čelně střetl s autem. Tři lidé, včetně chodkyně, byli naštěstí jen lehce zraněni.

Více o této nehodě si můžete přečíst ZDE!

„Ano, znám ji od vidění, často u nás přechází šikmo přes křižovatku a zjevně si nedělá zábrany. Viděl jsem ji i na silnici na Chrudim a chovala se nebezpečně. Podle mého názoru by měla být ústavně léčena. Nejenže ohrožuje sebe, ale především ostatní účastníky silničního provozu. Zatím nedošlo k vážným následkům, ale vše je jen otázkou času,“ míní starosta Hrochova Týnce Miloslav Besperát.

„Mysleli jsme, že je to stopařka a ona nám náhle skočila pod kola. Naštěstí to kolega zvládl a neporazili jsme ji. Když jsme zavolali policii, první slova mužů v uniformě zněla – a hele, Zdenička,“ vzpomíná na nepříjemnou událost televizní reportér Bohumil Roub z Pardubic.

Se životem hazardující žena je skutečně pro zdravotníky, policisty a hasiče „známou firmou“. „Mohu potvrdit, že byla hned několikrát účastnicí dopravní nehody,“ řekl tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.