Zdroj: DeníkBude Anděl Páně 3?
Ve svém portfoliu má pohádky, kriminálky i mystery záležitosti a je proslulý tím, že s ním chtějí všichni herci pracovat. Jiří Strach je totiž strašně v pohodě, i když přiznává, že za svou režisérskou éru se už třikrát na své kolegy na place rozkřičel. Od minulé soboty vídáme na obrazovkách České televize jeho novou minisérii Docent, psanou na tělo jeho dvornímu herci Ivanu Trojanovi. „Docent je taková moje standardní práce, která by měla naplnit očekávání diváků,“ říká Jiří Strach na adresu svého nejnovějšího počinu, který vzešel z pera autorů Případů 1. oddělení, tedy od renomované dvojice Josef Mareš a Jan Malinda.

Řekni to písní
Oslavy svátku svatého Valentýna většinou symbolizují chlapci a muži každého věku nejistě postávající na chodníku s květinou v ruce. Co následuje potom, již záleží na jejich umu a štěstí. Co to tentokrát udělat trochu jinak a ke květině koupit třeba i něco jiného? Co říct písní to, co chcete říct slovy a květinou? Tedy já tě miluju. A je lepší možnost, než to udělat pozváním na koncert? Letos se totiž v Česku bude konat celá řada mimořádných hudebních akcí, na kterých si radost z Valentýna můžete užít i za několik měsíců.

Kde se vzala láska?
A ještě jednou k Valentýnovi. „Láska – to jsou jen písmena a z těch písmen se slovo skládá. Co však to slovo znamená, to, věřte, věděla bych ráda.“ Dávný text Jiřího Suchého zpívávala Ljuba Hermanová na prknech pražského Divadla Na zábradlí. Nebyla jistě sama, kdo se chtěl podívat na zoubek onomu podivnému citu, ale i zvláštnímu slovu, jímž ho lidé označují. „Love is just a four-letter word,“ brouká americká folkařka Joan Baez písničku svého přítele Boba Dylana. Ani ti dva si s láskou nevěděli rady. Dá se k ní vůbec ještě něco říct?

Jak šetřily naše babičky
Rozhodne-li se člověk šetřit, nebude to určitě pohodlné, ani jednoduché. Ale určitě to bude efektivní. A kde vlastně s šetřením v domácnostech začít? Nejjednodušší je inspirovat se příkladem. Stačí podívat se o nějakou tu generaci nazpět a zjistit, jak to dělali třeba naše babičky a dědečkové. V magazínu Víkend pokračuje seriál s tipy, jak začít šetřit v domácnosti.