Benago Zruč nad Sázavou FK ERA-PACK Chrudim 4:23. Branky: Zdržálek 4, Jeníček 3, Miker 3, Bureš 3, Fenz 3, Řehák 3, Dostál 2, Stejskal, Cink. Sestava ERA-PACKu: Laksar Zdržálek, Bureš, Cink, Fenz, Řehák, Dostál (25.Stejskal), Miker, Jeníček.

Z různých důvodů jsme nezařadili do sestavy Kováře, Valentu, Vlčka a nemohli jsme s sebou vzít ani nemocné nebo zraněné Dědečka, Markoviče a Bydžovského. I přes tyto okolnosti jsme postavili velice silný tým, který své kvality potvrdil. Hodnotit utkání nemá cenu, zajímavostí je že 100. branku ERA-PACKu v lize vstřelil brankář Stejskal, který v poločase naskočil na post pivota a ve svou první branku a zároveň i jubilejní přetavil hned svou třetí vyloženou brankovou příležitost. Úctyhodný je počet hattricků, které se podařilo vsítit šesti hráčům! V závěru jsme se letos poprvé pustili do hry bez brankáře, ale překvapili jsme spíše sami sebe a dovolili soupeři zkorigovat výsledek dvěma trefami do prázdné brány.

FK ERA-PACK Chrudim SKP Likop Třinec 8:1. Branky: Miker 3, Zdržálek 2, Dostál, Řehák, Cink. Sestava ERA-PACKu: Stejskal (29. Laksar) Zdržálek, Bureš, Cink, Fenz, Řehák, Dostál, Miker, Jeníček.

V tomto utkání dlouho trvalo, než se nám podařilo chytit herní rytmus. Soupeř hrál s nadšením a první jeho gólovou střelu zastavila tyč. Nám se potom podařilo vstřelit dvě branky, ale soupeř kontroval po Burešově chybě na rozdíl jedné branky. Pak se projevila naše hráčská kvalita a s přibývajícími brankami jsme se hrou už jen bavili. Soupeř ale i za rozhodnutého stavu neskládal zbraně a tak je výsledek pro něho možná krutý.

FK ERA-PACK Chrudim AC Gamaspol Jeseník 6:1. Branky: Miker 5, Zdržálek. Sestava ERA-PACKu: Laksar Zdržálek, Bureš, Cink, Fenz, Dostál, Miker, Jeníček (34. Stejskal).

V tomto utkání jsme pošetřili Řeháka a nastoupili v sedmi hráčích do pole. Zpočátku utkání nás soupeř zatlačil několikrát do úzkých, ale v cestě jim stál skvělý Laksar, který nás několikrát podržel. Pak jsme začali hrát aktivněji a podařilo se nám vstřelit úvodní branku a donutit kvalitního soupeře otevřít hru, což byla šance pro naše rychlé hráče. O všechny branky se postarali naši elitní pistolníci Miker se Zdržálkem a usadili se tak na čele tabulky střelců ligy Východ.

Do Zruče jsme odjížděli potvrdit roli lídra skupiny Východ a s cílem posadit Mikera se Zdržálkem do čela tabulky střelců. Obojí se podařilo, a tak jsme spokojeni. Pochvala nejen pro celý tým, ale i pro Vlčka s Valentou, kteří ač ne zcela zdrávi, tak přesto přijeli podpořit své spoluhráče.

Postupujeme z prvního místa do Final Four a já doufám, že se v této sestavě sejdeme i na poslední vrchol sezony, které se koná 16. 2. v Otrokovicích. Naším prvním soupeřem bude tým Chomutova.

Ota Stejskal, trenér