Nejdále se v kategorii můžu dostali chrudimští hokejbalisté. „A" tým i „Béčko" se dokázalo probojovat až do finále své soutěže. Dokonce se obě finálové série protáhly až do posledního možného finálového zápasu, a tak byl na Chrudimsku k vidění hokejbal nejdéle, jak jen to bylo možné.

Ve 2. NHbL náš okres reprezentovali nejen muži z Jokeritu „A", ale i Ježci z Heřmanova Městce a SK Prachovice. První dva jmenovaní si v soutěži počínali velmi dobře. Zatímco heřmanoměstecký hokejbalový klub dokázal vyhrát dlouhodobou část, tak chrudimští Žolíci se probojovali až do finále. Katem obou našich okresních týmů z se stala rezerva Svítkov Stars. Hráči pardubického týmu nejprve v semifinále dokázali vyřadit favorizované Ježky, aby ve finále přetlačili i Jokerit.

Lépe si ve své soutěži vedla rezerva Žolíků. Ta se v základní části dokázala obsadit, shodně jako A tým, tedy druhou příčku, tentokrát se však jednalo o Krajskou hokejbalovou ligu. V té Chrudimští letos naladili slušnou formu a porazit je byl velmi těžký úkol. V play off postupovali s přehledem až do finále, ve kterém vyzvali první celek dlouhodobé části soutěže a favorita na celkový triumf, NA Rangers Hronov.

2. národní hokejbalová liga

Slušný finálový náskok nedokázali Žolíci dotáhnout do úspěšného konce. První dva zápasy série ještě Chrudimáci vyhráli, když v úvodním střetnutí Svítkov udolali v první minutě prodloužení. Druhý zápas nabídl již jasnou záležitost, kdy domácí dokonale „přejeli" pardubický tým a spřádali plány na ukončení série v nejkratším možném čase, nejlépe už na hokejbalovém hřišti ve Svítkově. Bohužel pro ně se žádné ukončování nekonalo, i když ve třetím zápase k němu nebylo daleko. Do závěrečné třetiny nastupovali Žolíci s těsným vedením, ale „Hvězdy" předvedly velkolepý obrat a čtyřmi brankami otočili stav utkání na svou stranu.

Čtvrté utkání se v Pardubicích ani nedohrálo. Za nepříznivého stavu pro Chrudim se strhla na hřišti šarvátka po zákroku Nevečeřala. Rozhodčí z obav z rozlíceného publika raději zápas předčasně ukončil. Trošku překvapivě nepřišel trest ve formě kontumace zápasu ve prospěch Chrudimi za vniknutí fanouška na střídačku hostů. V tomto případě domácí pořadatelé značně zaváhali.

Rozhodnout o vítězi tak muselo páté finálové utkání hrané na domácím hřišti Jokeritu. To se Žolíkům příliš nevyvedlo.

Svítkov rozhodl ve druhé třetině čtyřmi brankami, do konce přidal ještě další dvě a celkově vyhrál zápas 6:2. Celé finále pak 3:2. Na chrudimské hráče zbylo jen stříbro.

Krajská liga

Jokeritské „béčko" zažilo podobný průběh play off jako A tým, ale s úspěšnějším koncem. Jako vyzyvatel se postavila rezerva Jokeritu nejlepšímu týmu soutěže z Hronova. Stejně jako v 2. NHbL muselo se o vítězi Krajské hokejbalové ligy rozhodnout až v pátém utkání hraném v Opočně. K vidění byl vyrovnaný zápas a z chrudimské strany zvláště obětavý výkon, který přinesl kýžený úspěch. Jokerit B dokázal uválčit vítězství 2:1 po trefách Filipa a Seidlera. Sestava Chrudimi: Novelinka Petr – Hladík, Pirkl, Staněk, Šídlo, Bobek, Krupka, Mouric, Čermák, Hořeňovský, Řehák, Seidler, Bureš, Kišš, Papoušek, Žáček, Filip, Vala.
V sezóně dále nastupovali: Kaván, Sedmák, Ament, Gabriel, Hudec, Stránský, Frk, Dyntar, Vágner.

ÚSPĚŠNÁ SEZONA

Chrudimští během dlouhodobé části prohráli jen 3 zápasy z 18. Brankářská opora Filip Kaván pak s průměrem 2,27 gólu na zápas obsadil 3. místo ve statistikách gólmanů.
Mezi tahouny, co se kanadských bodů týče patřili Řehák 26 (10+16), Filip 24 (14+10), Dyntar 20 (7+13).

V play off si Jokerit nejdříve poradil s celkem HBC Pardubice C 3:0 na zápasy. V semifinále už sváděli vyrovnanější bitvy se soupeřem z Hradce Králové, přesto však v sérii ztratili pouhý jeden zápas a série skončila 3:1 pro Chrudim.

Finálovou okometoval útočník Jokeritu, Zdeněk Řehák: „První zápas jsme jasně prohráli, domácí perfektně využívali velkého domácího hřiště, prosazovali se lépe individuálně i kombinačně. Druhý zápas Hronov možná lehce podcenil, snadno se dostali do vedení 2:0, ale my jsme si pak dokázali, že i proti favoritům se dá hrát. Dodržovali jsme defenzivní taktiku, zlepšili se kombinačně i střelecky, vyhráli jsme 6:3.

Na domácí zápasy jsme nastoupili s taktikou více napadat a hrát co možná nejvíc v obranném pásmu soupeře. To se nám sice podařilo, ale měli jsme problémy s proměňováním šancí. Většinu zápasu jsme prohrávali, nakonec rozhodla střela Frka v první minutě prodloužení.

Druhý domácí zápas se odehrával v podobném duchu, dostali jsme ale lekci z produktivity a již se nám nepodařilo stáhnout tříbrankový náskok soupeře z druhé třetiny. Nakonec jsme tedy prohráli 4:3.

V rozhodujícím pátém zápase jsme podali perfektní bojovný výkon, skvěle zachytal brankář Novelinka, nakonec rozhodla teč Seidlera 5 minut před koncem."
„Celkově tedy absolutní spokojenost se sezónou. V předchozích 2 ročnících jsme skončili vždy na druhém místě: v roce 2014 po prohře s Deltou, loni s Přeloučí. A po šesti letech jsme opět získali mistrovský pohár." dodává Řehák.