Podívejte se v galerii na snímky z utkání!

Česko – Španělsko

Ráz zápasu dala již jedenáctá vteřina. Španělé hned po rozehrání vybojovali rohový kop a následně Rodriguez s pomocí teče Novotného otevřel skóre – 0:1. České hráče to pochopitelně zaskočilo a soupeř získal převahu.

Jeho brankáře Amada pořádně prověřil pouze Roman Mareš po brejku v šesté minutě. Naopak jeho protějšek Meller byl v neustálé permanenci a nezřídka svůj tým podržel. Když bylo nejhůř, tak mu v 11. minutě pomohla tyč po střele Rodrigueze anebo obránce Novotný, který v 16. minutě odvrátil před brankovou čárou padáček Daniela.

Začátek druhé půle byl pro naše barvy ještě tristnější. Hned v první minutě se prosadil Marcelo – 0:2 a definitivní naději na solidní výsledek vzala za chvilku diskutabilní penalta za zákrok na Marcela, kterou jistě proměnil Daniel.

Ve 23. minutě to již bylo 0:4 po další trefě Marcela z přísně nařízeného trestného kopu. Naštěstí se potom španělský brankostroj zatavil, ale vítězové nepovolili Čechům vstřelit ani čestný gól.

Fakta – branky: 21., 23. Marcelo, 1. Rodriguez, 22. Daniel. Rozhodčí: Olegov (Ukrajina), Isokawa (Japonsko). Poločas: 1:0.

Česko: Meller – R. Mareš, Frič, Novotný, Janovský – Sluka, Rešetár, Cupák, Filinger – Sláma.

Španělsko: Amado – Torras, J. Rodriguez, Kike, Marcelo – Ortiz, Fernandao, Alvaro, Andreu – Borja, Daniel.

V úterý čeká český tým duel s Libyí a ve čtvrtek bude bojovat, věřme, že o druhé postupové místo ze skupiny, s Íránem.