Vybojovali jej po finálovém klání s divizní Alfou Liberec, která byla ovšem černým koněm soutěže. Vždyť ve čtvrtfinále dokázala vyřadit čtvrtý tým ligové tabulky Benago Zruč nad Sázavou po penaltovém rozstřelu poměrem 11:10 a v semifinále dokonce druhý tým ligy Eco Investment Praha 7:4 po prodloužení. Přestože konečný výsledek vypadá jasně, tak Severočeši podali proti vysokému favoritovi sympatický výkon a uhráli příznivější skóre, než některé ligové týmy, které prohrály s Era-Packem i dvouciferně a s nulou.

Chrudim – Liberec 9:4

Zápas se hrál na místním zimním stadionu, podobně jako turnaje UEFA Futsal Cupu. Před televizními kamerami byl k vidění pohledný futsal. „Jsem rád, že moji svěřenci přistoupili k tomuto zápasu zodpovědně a papírově slabšího soupeře nepodcenili. Nemuselo by se jim to vyplatit, vždyť Alfa dokázala v poháru zaskočit i dva špičkové prvoligové kluby,“ glosoval zápas chrudimský trenér Ota Stejskal. Skóre se utěšené rozběhlo a v rozmezí třetí až páté minuty padly čtyři góly. V 11. minutě svítil na ukazateli skóre stav již 5:1, ale na další trefu do černého si museli diváci počkat až do páté minuty druhého poločasu. Chrudimští pak v rychlém sledu zvýšili na 9:1 (ve 20. minutě). Kdo však čekal, že v pohodě dosáhnou dvouciferné výhry, tak byl na omylu. Domácí futsalisté si zřejmě mysleli, že další góly přijdou samy, ale opak byl pravdou. Místo toho třikrát skóroval tým z pod Ještědu a kosmeticky tak upravil na přijatelný výsledek. „Mrzí mě, že jsme v závěru poněkud polevili, ale samozřejmě z toho nedělám tragédii. Hráči se zřejmě podvědomě šetřili na středeční tradiční prvoligové derby s Nejzbachem Vysoké Mýto. V této souvislosti jsem rád, že se při finále poháru nikdo nezranil,“ vysvětloval trenér Stejskal.

Fakta – branky: 5., 8. a 28. Rešetár, 25. a 29. Kroulík, 3. Sluka, 4. Popelka, 11. Mikan, 27. Kopecký – 29. a 34. Salák, 4. Kuželka, 35. Procházka. Rozhodčí: Czene, Venc. Diváci: 510. Poločas: 5:1.

Sestavy - Era-Pack Chrudim:
Meller, Hlouš – Linhart, R. Mareš, Popelka, M. Kopecký, Vladyka, Mikan, L. Kopecký, Rešetár, Hauf, Beneš. Alfa Liberec: Svinka, Koudelka – Kuželka, Vrabec, Kowalik, Husák, Vrabec, Hegr, Pilař, Procházka, Vlach, Salák.

Jedním z hráčů Era-Packu, kteří se podíleli na zisku všech klubových trofejí, je obránce Tomáš Linhart. Jak by porovnal oba ročníky, v nichž tým vyhrál pohár ČMFS? „V roce 2005 bylo pro nás finále těžší, protože jsme ho vyhráli v hale tehdejší Viktorie Žižkov, nyní Eco Investmentu. Letošní finálový soupeř sice neměl tak zvučné jméno, ale když dokázal vyřadit dva přední prvoligisty, tak něco musí umět. Jsem proto rád, že jsme letošní pohárové tažené dotáhli do úspěšného konce.“

Naopak pro reprezentanta Lukáše Rešetára je zisk letošního poháru jeho první týmovou trofejí. „To je pravda. Za mého působení v Chorvatsku jsem se Splitem zůstal těsně před branami a v lize i v poháru jsme skončili druzí. Proto mám radost, že se nám to povedlo s Era-Packem. Akorát mě mrzí, že jsme v průběhu této soutěže nenarazili na silnějšího soupeře, lesk trofeje mohl být větší. Ale doufám, že se s Chrudimí dočkám ještě dalších titulů,“ věří Rešetár.