Český šampionát juniorů a zároveň i akademické mistrovství hostila Bílá v Beskydech. Kubeš tam v obřím slalomu útočil na titul ze třetího místa po prvním kole. „Úvodní kolo se mi jelo poměrně dobře, skončil jsem na třetím místě s minimální ztrátou. Věděl jsem, že v druhém kole musím jet bezchybnou jízdu. A to se mi povedlo,“ řekl osmnáctiletý sjezdař.

Druhý den šampionátu se ještě představil ve slalomu, v němž v rámci MČR juniorů skončil čtvrtý. „Tady jsem neměl žádné očekávání. První kolo jsem jel opatrněji a na rovině udělal chybu. Druhé kolo jsem jel o něco agresivněji a bez větších chyb. Celkově jsem s víkendem spokojený, jen škoda prvního kola ve slalomu,“ dodal Kubeš.

Student sportovního gymnázia v Pardubicích v tomto roce získal mezi juniory již druhý mistrovský titul, když v lednu vybojoval zlato v Super-G. Svými výkony, dále i druhým místem v alpské kombinaci a čtvrtým místem ve slalomu, se přihlásil o nominaci na mistrovství světa juniorů, které se uskuteční v březnu v bulharském Bansku. O reprezentantech pro tuto akci bude rozhodovat Svaz lyžařů České republiky.