1. Futsalová liga - 2. čtvrtfinále: Žabinští Vlci Brno - FK Chrudmi 1:5 (0:3)

Branky: 39. Havlín (Chráscina) – 13. André (Koudelka), 14. Igor (Koudelka), 17. André (Igor), 25. André (Everton), 28. Záruba (André). Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večeřa) - Chráscina, Chroust, Havlín, Formáček – Svoboda, Koutný, Pfeffer, Hansl – Bodeček, Řezník, Pospíšil, Kratochvíl. FK Chrudim: Victor (Javorski) – Everton, Záruba, Igor, André – Koudelka, Slováček, D. Drozd, Max – P. Drozd, Mareš, Krotil, Stránský. 

Nepříjemnost potkala vítěze základní části už před samotným odjezdem do Brna. Chrudimští totiž museli nastoupit bez Vincenza, který si při tréninku vykloubil rameno. Chrudim tak musela nastoupit hned s několika změnami v kádru. Jasným cílem svěřenců trenéra Alecia bylo rychle jít do vedení a hlídat si vývoj.

To se ale dlouho nedařiloa paradoxně jako první zahrozili domácí. Havlín ale ve velké příležitosti selhal. Hosté se však rychle oklepali a začali přidávat jednu šanci za druhou. Blízko k rozvlnění sítě byl v 8. minutě Koudelka, ale jeho pokus skončil jen na břevnu.

Zkušený chrudimský univerzál si ale brzy spravil chuť, jelikož skvělým pasem našel volného Andrého, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a otevřel skóre zápasu.

Hosté tím odšpuntovali výkon, na který jejich lodivod v úvodu čekal. Po dobře rozehraném rohu od Koudelky navyšoval na rozdíl dvou branek Igor. Tím však východočeský gólostroj v první polovině neskončil. Třetí branku zápasu totiž po brazilské spolupráci přidal André.

Druhý poločas začal nepříjemným faulem Koudelky, po kterém utkání skončilo pro Kratochvíla.

Jinak ale dlouho žádná změna na palubovce nenastala a hrálo se podle not hostujícího týmu. Zvýšení skóre si vzal na povel opět André a připsal si tak již třetí zápis ve statistikách. Netrvalo dlouho a Chrudim se trefila popáté a bylo tedy nadmíru jasné, že si svěřenci trenéra Alecia dojdou pro mečbol.

Žabinští Vlci sice v závěru bojovali a snažili se zvrátit ještě výsledek, ale jedinou branka domácího týmu přišla až v závěru od Havlína. Na vítězství a zisku mečbolu pro Východočechy se tak nic nezměnilo.

Výkon týmu si pochvaloval i brazilský univerzál Max, který především byl spokojený s obranou hrou.

„Hráli jsme opravdu dobře, ale dávali jsme málo branek. Na druhou stranu jsme měli celé utkání pod kontrolou. Náš útok a obrana pracoval přesně tak, jak chce trenér. Nejdůležitější je, že jsme udělali druhý krok do semifinále,“ neskrýval nadšení.

„Bojovali jsme jako vlci, ale na tak kvalitního soupeře to bohužel nestačilo,“ mrzelo po zápase trenér Žabinských Vlků Brno, Marek Toman.

Třetí zápas série je na programu již v pátek 29. března od 18. hodin v Heřmanově Městci.