Záznam celého rozhovoru s Otou Stejskalem najdete v galerii.

Co bylo pro úspěch v tomto důležitém utkání rozhodující?
Rozhodly lepší individuální výkony našich hráčů. Vyšel nám tah se zařazením Marka Kopeckého do první čtyřky. Proměnili jsme sice jen zlomeček vytvořených šancí, ale v infarktovém závěru nám pomohla chyba domácího reprezentanta Pleyera, kterou mazácky využili při brejku Petr Vladyka a Roman Mareš. Ten akci proměnil ve vítězný gól a napravil tak svoji chybu z prvního duelu, která rozhodla o naší premiérové porážce 3:4. Při power play soupeře pečetil cennou výhru střelou do opuštěné svatyně Pavel Formánek.

Každému ze soupeřů chyběla jedna reprezentační opora. Pražanům distancovaný Frič, Era-Packu zraněný Michal Mareš. Pro který tým to byla větší ztráta?
Myslím si, že pro nás, protože Michal je sehraný s bratrem Romanem v některých situacích doslova naslepo. Naštěstí jej Kopecký dobře nahradil. Marek ale hraje něco jiného než Michal, zbývající hráči z první čtyřky se mu naštěstí dokázali přizpůsobit.

Je šance, že si Michal Mareš ještě ve finále zahraje?
Naděje umírá naposledy. O jeho případném startu rozhodne klubový lékař.

Finálové série má zatím stejný scénář, jako loňská semifinálová. Také tehdy Eco doma první zápas vyhrálo, ale následné tři zápasy vyhráli vaši svěřenci. Bude se historie opakovat?
Já bych si to samozřejmě přál, nikdo nebude určitě proti tomu, když titul obhájíme. Teď máme psychologickou výhodu my, pod tlakem nutnosti vyhrát alespoň jeden ze dvou chrudimských zápasů bude soupeř. Věřím, že s podporou našich fanoušků už naše tažení za obhajobou dotáhneme do úspěšného konce! Přijďte nám 5. a 9. května fandit!