Krátce po zisku trofeje nám poskytl rozhovor „staronový" kouč Era-Packu Jaroslav Bartušek: „Radost v kabině je veliká, každý takový úspěch potěší. Pro nás se jedná o zisk osmého Českého poháru, navíc po roční odmlce, takže kluci i všichni kolem futsalu v Chrudimi jsou opravdu spokojeni.

Semifinálové utkání bylo hodně těžké, protože Benago si na nás letos hodně věřilo. Snažili se na nás připravit hru v power play, ale my se na ni přichystali ještě lépe než oni. Měli jsme soupeře dobře přečteného a předpokládali, co bude hrát a tu jeho snahu hodně otupili. To byl pro nás takový odrazový můstek k úspěchu. Když jsme navíc dokázali využít šance, které jsme si pressem na soupeře vytvořili, bylo naše vítězství 5:1 určitě zasloužené. Dalo by se možná i říci, že šlo o jakési předčasné finále, protože Benago bylo z této čtveřice určitě nejtěžším protivníkem.

A co se týče finále? Možná se to nezdálo, ale semifinále nám vzalo spoustu sil, a proto jsme s tím v úvodu trochu bojovali. Brzy jsme se ale rozehráli a myslím, že nakonec odvedli dobrou práci a celý zápas měli plně pod kontrolou. Pak už bylo jen otázkou, kolik branek dokážeme Plzni nastřílet. Z naší strany rozhodně žádné podcenění přijít nemohlo, vždyť šlo o finále, které se navíc hrálo na jeden zápas. Kluci to měli v hlavách jasně dané, byli po celý zápas plně soustředění a po oba dny podali opravdu dobré výkony."

RADEK PECINA