Osminásobný mistr republiky FK Era-Pack Chrudim byl nalosován do skupiny B, kterou bude hostit srbský Kragujevac. Spolu s ním zde bude hrát Slov-Matic Bratislava a jako nasazený tým kazašský Kairat Almaty.

„Losování dopadlo docela zajímavě," byla první slova trenéra českého mistra Jaroslav Bartuška. „Naše skupina je poměrně vyrovnaná a bude záležet na každém zápase. Boj o jediné postupové místo bude velmi zajímavý," míní Bartušek a následně se zabýval hodnocením soupeřů .

„Favoritem na postup je nasazený Kairat, který je nám dobře známý již ze dvou utkání evropského poháru. Doma nám při utkání s ním chyběly čtyři minuty k tomu, abychom udrželi dostačující remízu 4:4, ale pak nás setnul gólem náš současný hrající trenér Cacau. Podruhé jsme s Kairatem prohráli v belgických Antverpách 2:4. Nebylo by špatné, kdyby nám to s kazašským mistrem potřetí již vyšlo," uvedl na adresu Kairatu.

„Pořádající tým Kragujevace  vyhrál svoji základní skupinu, ale myslím si, že měl lehčí soupeře než my. V domácím prostředí bude ovšem mít podporu svých horkokrevných fanoušků. Uvidíme, jestli udrží  nervy na uzdě," zamýšlí se Bartušek.

„Dalším starým známým je pro nás Slov-Matic Bratislava, který jsme mimo jiné u nás porazili v UEFA Futsal Cupu 5:1. Letos na turnaji Victory Macro Cup jsme s ním prohráli ve skupině 0:1 a ve finále jej přehráli 4:2. Zhruba víme, co na něj hrát. Teď půjde jen o to, realizovat to úspěšně na hřišti."

A jaká skupina čerstvě vylosované Elite round je podle Jaroslava Bartuška nejtěžší? „Jednoznačně  skupina D, kde je  minulý vítěz soutěže Benfica Lisabon, dále špičkové italské Luparense, pořádající Iberia Tbilisi a také maďarský Györ má  kvalitu."

Zbývající skupiny – A: Barcelona, Litija (Slovinsko), Araz Naxcivan (Ázerbájdžán) a Split, C: Murcia, Dynamo Moskva, Lvov a Riga.