Právě v něm loni slavili velký úspěch, když se probojovali až do semifinále. A na vítězné vlně se v této soutěži nesou i nadále.

TJ MEZ Mohelnice – Darren Chrudim 67:72 (13:14, 25:38, 38:50). Po první vyrovnané čtvrtině se Východočeši rozjeli a během úvodních pěti minut této desetiminutovky odskočili soupeři na jedenáctibodový rozdíl, což prakticky udalo další ráz utkání.

Od té doby si Darreni bezpečně hlídali desetibodové vedení a v pohodě odolávali snaze domácích o zdramatizování zápasu. V dobrém světle se ukázali nové tváře v chrudimské sestavě Votava a Krosnař.

Body Darrenu: Soudek 15, Votava 12, Dvořák 11, Bubeník 10, Truneček 8, Krosnař 5, Dopita 4, Filip 4, Hlavatý 3.

Ve 2. kole poháru čeká na Chrudimské mnohem těžší soupeř, a to prvoligoví Kondoři Liberec, kteří je loni vyřadili v semifinále. Potěšitelné je, že nebudou muset nikam cestovat, střetnutí se uskuteční v jejich domovské sportovní hale, a to ve čtvrtek 28. října.

Druhá liga začíná již příští týden a my vám brzy přineseme rozhovor s trenérem Darrenu Jiřím Chlíbkem i rozpis zápasů. Jen naznačíme, že hned na úvod čeká na jeho svěřence derby v Pardubicích s místní Teslou.