Darren Chrudim – Kondoři Liberec 62:99 (13:39, 27:62, 48:80).

Domácí basketbalisté se dostali do čtvrtfinále Českého poháru poprvé v historii a tak byli na utkání zdravě nažhaveni. Vyhráli také úvodní rozskok, ale to bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše. Po třech nezdarech při střelbě na koš totiž prohrávali po dvou minutách 0:6 a trenér Chlíbek si musel vzít oddechový čas.

Ten přinesl první koš v podání Kameníka a na chvíli zastavil narůstání náskoku Liberce (6:11). Pak se ale Kondoři opět „rozjeli“ a jejich bodový součet hodně rychle rostl. V 6. minutě bylo skóre 6:20, v 8. minutě už dokonce 11:29.

Hosté předčili Chrudim ve všech směrech, zejména v rychlosti, důrazu, doskocích, ale hlavně ve střelbě. Prakticky co v první čtvrtině hodili na koš, to tam spadlo a tak není divu, že ji vyhráli o neuvěřitelných 26 bodů (13:39). Z hlediště se dokonce ozvala hláška, ať trochu zvolní, aby si Chrudimští zahráli!

A to se ve druhé čtvrtině i stalo. Hosté prostřídali, přestali být neomylní ve střelbě a hra se vyrovnala. Ve 14. minutě byl stav 23:49, v 17. minutě pak 27:52. Závěr poločasu ale domácím nevyšel a po desetibodové šňůře Kondorů tak svítil o přestávce na ukazateli skóre stav 27:62.

Po změně stran se Darreni snažili hrozivý stav alespoň trochu zkorigovat, bojovnost a nasazení jim rozhodně nelze upřít, Liberec byl ale zkrátka „někde jinde“.

Ve 25. minutě vedl 35:74 a bavil sebe i přihlížející diváky krásnými nacvičenými kombinacemi, které zakončoval smečováním do koše. V tom vynikal zejména juniorský reprezentant Tomáš Pomikálek, jehož výskok půl metru nad koš byl až neuvěřitelný. Možná i díky parádičkám Kondoři trochu zvolnili a Chrudim povedeným závěrem třetí čtvrtiny snížila na 48:80. Tuto část dokonce domácí vyhráli 21:18.

V poslední části nechtěli Východočeši soupeři povolit nastřílení stobodové hranice, a to se jim na konec s trochou štěstí podařilo. Přesto je konečná prohra o 37 bodů drtivá.