Darren Chrudim – BK Pelhřimov 92:74 (24:16, 52:42, 67:56)

Sestava a body Chrudimi: Bubeník 33, Zítko 13, Dosoudil 12, Kameník 10, Kašpar 9, Bílek 9, Truneček 5, Imlauf 1, Táborský, Dvořák, Soudek.

Proti poslednímu mužstvu druhé ligy měli domácí pomalejší rozjezd a po pěti minutách prohrávali 9:10. Šňůrou devíti bodů v řadě však soupeři odskočili a první čtvrtinu vyhráli 24:16. Mírný náskok si udržovali i v dalším průběhu. Hostům se sice povedlo v 17. minutě přiblížit na 39:37, poločas ale nakonec prohráli o deset bodů. Nástup do druhé půle patřil Darrenu, kteří vypracované vedení ještě navýšili a nakonec se zaslouženě radovali z vítězství .

Darren Chrudim – TJ Žďár nad Sázavou 73:82 (21:19, 45:38, 54:65)

Sestava a body Chrudimi: Kameník 19, Bubeník 15, Dosoudil 10, Zítko 10, Soudek 8, Imlauf 6, Kašpar 5, Truneček, Táborský, Plíhal, Bílek.

V hodně rychlém a kvalitním zápase byl úvod vzácně vyrovnaný. Domácí si zejména díky kvalitní obraně a výborným doskokům udržovali mírné vedení, první čtvrtinu pak vyhráli o dva body. Úvod té druhé vyšel Východočechům ještě lépe a ve 14. minutě vedli 34:24. Hosté sice narůstající vedení domácích zkorigovali, poločas přesto skončil 45:38 pro Darren.

Třetí čtvrtina se ale Chrudimi vůbec nepovedla, prohráli ji neuvěřitelných 9:27!. Na hráče jakoby padla deka, nedařilo se jim nic, naopak Žďár byl v laufu, udělal šňůru 15 bodů v řadě a stav radikálně otočil (54:65). V poslední části se ještě Chrudimští snažili s výsledkem něco udělat, snížili na 68:71, zkušení hosté si ale výhru v dramatické koncovce pohlídali.

Basketbalisté Darrenu se znovu představí svým fanouškům hned tento čtvrtek, kdy od 18,30 hodin přivítají ve čtvrtfinále Českého poháru prvoligové Kondory Liberec. Druhá liga pak pokračuje za čtrnáct dní, kdy zajíždějí na palubovky Tesly Pardubice a Rychnova nad Kněžnou.