Na Darren Chrudim tak čekalo dvojutkání s posledním celkem tabulky - rezervou Svitav. Oba soupeři se rozešli smírně, každý zvítězil na domácí palubovce.

Basketbal Svitavy B – Darren Chrudim 82:64 (20:15, 18:10, 15:18, 29:21).

Střetnutí se hrálo jako pozápas Mattoni ligy, Chrudimští toho ale od vyšší soutěže moc neodkoukali. Začali špatně, již po necelé minutě prohrávali díky dvěma trojkám 6:0 a ve 4. minutě 12:2.

Teprve pak se jim trochu podařilo vyrovnat hru a první čtvrtinu prohráli „jen“ o pět bodů (20:15). Bohužel jejich mdlý výkon pokračoval i ve druhé čtvrtině a náskok soupeře začal narůstat. V 17. minutě byl již znovu desetibodový (31:21) a poločas skončil ještě hůř – 38:25.

Po přestávce se hosté snažili nepříznivý vývoj zvrátit, nedařilo se jim však vůbec nic. Míče vyskakovaly z obroučky, jasné body z pod koše tam nepadaly, zkrátka to nešlo. Svitavská rezerva tak v poklidu vyhrála třetí čtvrtinu o deset bodů (53:43) a v posledním dějství si bezpečně dokráčela pro vítězství.

Sestava a body Darrenu: Votava 18, Bubeník a Soudek 12, Dosoudil 11, Filip 5, Imlauf 4, Táborský 2, Dvořák, Kašpar, Večeřa, Krosnář.

Darren Chrudim – Basketbal Svitavy B 88:78 (25:23, 16:21, 20:13, 27:21).

Úvod odvety začal naprosto rozdílně. Již po minutě vedli Chrudimští 4:0, a to ještě neproměnili jednu šestku. Jenže hosté se rychle vzpamatovali a v 7. minutě srovnali na 14:14. Od té doby se oba týmy střídaly v mírném vedení.

První čtvrtinu vyhráli Chrudimští 25:23, poločas ale patřil hostům - 41:44. Způsob „každý chvilku tahal pilku“ platil až do 25. minuty (51:53), kdy se domácím podařilo šňůrou osmi bodů vybudovat si mírný náskok. Třetí čtvrtinu vyhráli 61:57, rozhodnuto však zdaleka nebylo.

Svitavští kousali a čtyři minuty před koncem trojkou snížili na 73:70. Pak se ale svěřencům trenéra Chlíbka podařila další, tentokrát devítibodová šňůra a vítězství bylo doma. Sestava a body Darrenu: Votava 17, Bubeník a Soudek 14, Imlauf a Dosoudil 12, Filip 11, Dvořák 8, Kašpar, Večeřa.

Chrudimští basketbalisté si tak dál drží klidný střed tabulky. Další druholigové boje je čekají až o víkendu 15. - 16. ledna, kdy budou v atraktivních soubojích hostit Sokol Hradec Králové B a Teslu Pardubice.

Abychom dostáli basketbalovému zpravodajství zadost, přinášíme i výsledek okresního derby v Krajské soutěži.

Heřmanův Městec – Darren Chrudim B 81:45. Nejvíce bodů: Holas 27, Srba 16 – Zikmunda 14, M. Truneček 13.