O tomto víkendu začíná další ročník 2. ligy basketbalu mužů. TJ Sokol Darren Chrudim bude hrát skupinu B. Po loňském šestém místě chtějí Chrudimští v letošní sezoně usilovat o umístění do čtvrtého místa, které by zajištovalo postup do play off.

Pro tento ročník došlo k několika změnám v sestavě družstva. Z A mužstva odešli Imlauf a Kašpar do do rezervního týmu, který hraje Východočeskou ligu. Naopak do „áčka“ přichází ze Skutče Michal Votava a z Holic Roman Oliva. Vrací se také Petr Kameník z Prahy a Milan Horák po zranění.

V přípravě odehráli svěřenci trenéra Jiřího Chlíbka dvě přátelská utkání s týmem BK Pardubice B (68:48 a s Vysočinou Jihlava (57:58). Darren se zúčastnil také turnaje Bernard cup v Humpolci, ve kterém zvítězil v kvalitní konkurenci především druholigových družstev.

Kádr Darrenu tvoří: Jan Bubeník, Kryštof Dosoudil, Oliver Dvořák, Jan Filip, Milan Horák, Marcel Chalupník, Petr Kameník, Zdeněk Táborský, Roman Oliva, Jan Večeřa, Jan Soudek, Martin Truneček, Michal Votava a Ondřej Votava.

(ch)