Nechybělo mnoho. Pardubičtí basketbalisté téměř po celé utkání byli ve skóre nad domácím Kolínem. Na palubovce třetího celku horní nadstavbové skupiny Kooperativa NBL podali heroický výkon. Bojovali totiž za zraněného Tomáše Vyorala. Nakonec favorizovanému týmu podlehli o šest bodů (89:95). A právě bodový průměr jejich nejlepšího střelce chyběl k překvapivé výhře. Chvílemi bezradný Kolín sáhl ve druhém poločase k zónové obraně a hostům tím navrtal útočné systémy. Aby toho nebylo málo, domácím se v poslední čtvrtině rozstřílel povadlý Adam Číž.

Z utkání 3. kola nadstavbové části BC Kolín - Pardubice (95:89).
Medvědi vybudovali zónu a Beksa se v ní ztratila

Liga mužů – skupina A1, 3. kolo: Kolín – Pardubice 95:89, Opava – Nymburk 74:99, Brno – USK Praha 68:70.

Probuzení Turů se znovu nekonalo

Basketbalisté Svitav prožívají krušné časy. Ono to tedy platí až na pár výjimek po celou sezonu, ale vstup do nadstavbových bojů nestojí v jejich podání vůbec za nic. Po průšvihu s Olomouckem se ani na severu Čech neprezentovali výkonem, jaký by se jejich fanouškům mohl líbit. Tuři zůstali na děčínské palubovce pozadu za soupeřem ve většině statistik a jejich nepovedený den korunovala prohra v poměru 82:93.