BK Chrudim – Přelouč 108:54 (34:17, 55:31, 78:44). Sestava vítězů, v závorce střelené body: Imlauf (23), Kameník (21), Kašpar (17), Zitko (16), Táborský (12), Dvořák (6), Dopita (5), Pekárek (5), Truneček (3).

Proti desáté Přelouči začali Chrudimští hodně vlažně a přestože měli od úvodního rozskoku očividně více ze hry, zejména vinou řady nepřesností byl v 5. minutě stav nerozhodný 9:9. Pak ale „nasypali“ soupeři v krátkém sledu čtyři trojky, odskočili na desetibodový rozdíl, uklidnili se a začali bezpečně navyšovat své vedení. Jen za první čtvrtinu dali 34 bodů (!!) a přestože od té druhé již dostala v jejich sestavě příležitost řada dorostenců, narůstání náskoku se nezastavilo. Stovku rozsvítil na ukazateli skóre tři minuty před koncem Imlauf a nakonec vyhráli o plných 54 bodů. Fantastické bylo zejména proměňování trojkových pokusů, těch vstřelili v zápase celých šestnáct!

Chrudimští vyhráli čtvrtý zápas v řadě a dvě kola před koncem soutěže si již definitivně zajistili postup do semifinále play off. Výrazně jim k tomuto úspěchu pomohla i porážka Hradce Králové v Turnově, jelikož mají s „mechováky“ lepší vzájemné zápasy. Z jakého místa ale do vyřazovacích bojů půjdou zatím není jasné. Nyní jsou se ziskem 38 bodů na druhém místě tabulky, ale za suverénně vedoucí rezervou Tesly Pardubice je vměstnána do dvou bodů čtveřice týmů (Chlumec nad Cidlinou – 38 bodů, Svitavy B a PP Hradec Králové B – oba 36 bodů) a o všem tak rozhodne závěrečné dvoukolo. To se hraje o víkendu 4.-5. dubna a Chrudim zajíždí do České Třebové (9. místo) a Svitav B (4. místo).

RADEK PECINA