Stop jim vystavili stejně jako minule prvoligoví Kondoři Liberec, nyní ale už ve 2. kole.

Darren Chrudim – Kondoři Liberec 64:75 (15:22, 40:38, 54:70).

Začátek byl oboustranně nervózní. Dobrou obranou se domácím dařilo držet s favoritem krok a když ve II. čtvrtině přidali i velmi slušnou střelbu ze střední a trojkové vzdálenosti, v poločase o dva body vedli. Poté však přišlo několik hrubých chyb a ty Severočeši ztrestali.

Přesto se Chrudimi ještě ve 25. minutě podařilo jít ještě do dvoubodového vedení. Pak ale Kondoři výrazně zlepšili obranu a přišla jejich šňůra 16 bodů. Tuto čtvrtinu nakonec hosté vyhráli v poměru 32:14, čímž bylo prakticky rozhodnuto. V posledním dějství si už postup bezpečně pohlídali.

Sestava a body Darrenu: Bubeník 14, Soudek 11, Táborský 10, Filip 8, Dvořák 7, Dosoudil 5, Večeřa 5, Dopita 2, Chalupník 2, Imlauf.

Jiří Chlíbek, trenér Darrenu: „Přes absenci některých kluků jsme neodehráli špatné střetnutí, deset proměněných trojek je velice slušné. Bohužel rozdíl mezi první a druhou ligou je především v počtu kvalitních hráčů. Zatímco soupeř jich má dvanáct, tak já určitě méně. Přesto tento zápas kvituji, byla to pro nás dobrá příprava do dalších mistrovských bojů.“