Bohužel společně s mužstvy Tesly Pardubice (28 bodů), Spartaku Rychnova nad Kněžnou (27 b), TU Liberec a Bohemií Poděbrady (oba 26 b) se o všechno budou bít i basketbalisté chrudimského Darrenu (28 bodů), letošní nováček třetí nejvyšší české soutěže.

Ti ale mají pozici oproti ostatním soupeřům přece jen usnadněnou. Jednak mají vše ve svých rukou a nemusejí se ohlížet na ostatní zápasy. K definitivní jistotě jim stačí jen jedna výhra, hrají obě své utkání na domácí palubovce a s podobně „postiženými“ soupeři a hlavně, při troše štěstí nemusí ani jednou zvítězit a stejně si druholigovou příslušnost zachovají i pro příští sezonu.

První utkání sehrají Chrudimští v mateřské hale TJ Sokol v sobotu od 17 hodin s týmem Rychnova nad Kněžnou, tedy s celkem, který je jen jeden bod pod nimi. V úvodním vzájemném měření sil prohráli svěřenci trenéra Chlíbka na palubovce soupeře 78:70, když průběh byl dlouho vyrovnaný a o všem rozhodla až závěrečná čtvrtina. V neděli se pak utkají již od 10 hodin s Teslou Pardubice. Obě mužstva mají po dvaceti kolech shodně bodů, v prvním vzájemném střetnutí vyhrál Darren na Tesle 74:63.

(rp)