Jak hodnotíte letošní letní přípravu?

Dvěma slovy velice dobře. Na jejím začátku jsme si přizvali na pomoc kondičního trenéra, který klukům ukázal různé věci, které by mohli do budoucna využívat. Účast na trénincích byla solidní, tak uvidíme, jak bude naše hra vypadat.

Kolik jste sehráli přátelských zápasů?

Celkově čtyři. Bohužel se nám podařilo sejít v kompletní sestavě pouze na první mač proti Přelouči, která však nebyla v plné sestavě, a tak nás moc neprověřila. Myslím, že nejkvalitnější utkání bylo doma se Žďárem. Přesně takového soupeře jsme potřebovali, aby hráči dostali ze sebe maximum.

Takže máte natrénováno a jdete na to…

Potřebujeme ještě trochu pořešit střelbu, protože jednou z našich slabin v přípravných utkáních bylo nízké procento její úspěšnosti. Jinak snad ano.

Změnil se oproti loňsku nějak kádr?

Naštěstí k nějakým velkým změnám nedošlo. Prioritou pro nás bylo získat podkošového hráče, který by nám pomohl, kdyby si jeden z dvojice Dosoudil, Soudek musel odpočinout nebo měl problémy s fauly. Naším jasným cílem bylo přivést z Pardubic mladšího bratr Honzy Večeři Miroslava. Vše dobře dopadlo a Míra k nám jde na hostování z BK Pardubice U19. Věřím, že nám pomůže. Dalším z cílů bylo udržet Michala Hanuse, který za nás hrál už minulý rok a zapadl do týmu jak herně, tak i lidsky, což se také podařilo. Jinak nikdo z našich zatím kariéru neukončil, takže nás bude na celou sezonu dostatek.

V prvním zápase hostíte v sobotu od 17:00 hodin BC Benešov.

Minulý rok jsme začínali na hřišti nováčka a outsidera, tentokrát to bude přesně naopak. Přivítáme tým, který se bude podle mě pohybovat na špici tabulky. Benešov má velice kvalitní tým, který se opírá o velmi dobré střelce, hlavně Kožanta. Proto pro nás bude hlavním cílem ubránit tohoto ostrostřelce a využívat naše dlouhé hráče. Bohužel nebude Michal Hanus, který se zotavuje ze zlomeniny nosu, a také start dalšího zraněného Lukáše Trunečka je nejistý.

V neděli pak od 10:00 hodin přivítáte jednoho z nováčků soutěže, Radotínský SK.

O tomto týmu jsme měli nějaké informace, ale bohužel jsem zjistil, že z minulé sezony zůstali v mužstvu jen asi dva hráči, proto pro nás bude úplně neznámým. Z doslechu ale vím, že mají kvalitní kádr, porazili v Českém poháru Josefov 76:51 a ve druhém si dokonce vyšlápli na tým z nejvyšší soutěže Ústí nad Labem. Tohle pro nás musí být varováním, že nesmíme nic podcenit a hrát celý zápas naplno. Na obě utkání bych chtěl tímto pozvat fanoušky. Přijďte nás podpořit, budeme vás potřebovat.

S jakými cíli do nové sezony jdete?

Jdeme do ní s velkou neznámou a pokorou, protože se v naší skupině dost týmu vystřídalo a téměř polovina jich je nových. Našim cílem je hrát dobrý a rychlý basket, na který bychom chtěli přilákat do ochozů ještě více lidí, než chodilo loni. Týmu věřím a doufám, že se zase budeme pohybovat v horní polovině tabulky. A kdyby to vyšlo, bylo by fajn nakouknout i do play off, pokud nějaké bude.

RADEK PECINA