Pro většinu hráčů našeho mladého týmu se jedná o prozatím nejatraktivnější utkání kariéry. Do čtvrtfinále poháru se nedostanete každý den. A už vůbec ne tak často se střetnete s tak kvalitním týmem, jakým bezesporu Kondoři z Liberce jsou. Vždyť ještě loni hráli nejvyšší českou soutěž Mattoni NBL, ze které vlastně nesestoupili, ale prodali ji do Brna. Samozřejmě, že v týmu určitá obměna nastala, řada hráčů s ligovými zkušenostmi tam ale zůstala.

Jak jste se do čtvrtfinále vůbec dostali?

Prošli jsme tam přes tři kola soutěže. Ty se hrála na jeden zápas a my v nich postupně vyřadili Bohemii Poděbrady 73:64, Žďár nad Sázavou 83:71 a Šumperk 95:82. A jsme tam!
S jakým výsledkem byste byli po zápase spokojeni?

Samozřejmě bychom chtěli vyhrát a postoupit do semifinále. Jsme však realisté a je nám jasné, že to bude nesmírně těžké. Myslím si, že jakákoliv prohra pod patnáct bodů bude přijatelná. Výkonnostní rozdíl mezi soutěžemi je totiž veliký. Zápas bych přirovnal k tomu, jako když ve fotbale moje oblíbená Slavie Praha hrála s AFK Chrudim.
Od poháru odbočme trochu k mistrovské soutěži. Coby nováček 2. ligy jste zatím na osmém místě dvanáctičlenné tabulky, zatím ale bodujete jen doma?

Druhá liga je mnohem kvalitnější než Východočeská liga, kterou jsme hráli loni. Proto je to na palubovkách soupeřů hodně těžké. Navíc jsme zatím venku narazili na špičkové týmy soutěže, které jsou na prvních třech místech tabulky a usilují o postup do čtyřčlenného play off. Věřím, že z dalších venkovních střetnutí si již nějakou tu výhru přivezeme. Vždyť máme mladý a hodně perspektivní tým, který by se měl zápas od zápasu zlepšovat.
Co říci závěrem?

Chtěl bych touto cestou na utkání pozvat širokou sportovní veřejnost. Tak kvalitní basketbalový tým nemají v Chrudimi možnost vidět každý den. Za spoluhráče můžu slíbit, že se budeme snažit udělat všechno pro to, abychom sehráli s Libercem vyrovnanou partii, v níž se pokusíme se překvapit.

RADEK PECINA