Basketbalisté svůj plán nesplnili

Chrudim - Druholigovým basketbalistům místního Darrenu se plánované dvě víkendové výhry nezdařily. V sobotu sice „přejeli" Přelouč, v neděli dopoledne si však vylámali zuby na Tesle Pardubice.

24.11.2014

BASKETBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Darren Chrudim - Přelouč 93:69 (24:19, 23:13, 28:13, 18:24)

V loňské sezoně domácí s Přeloučí dvakrát prohráli a tuto nelichotivou bilanci chtěli změnit. V úvodu to ale tak nevypadalo a soupeř se brzy dostal do 6bodového vedení. Chrudimští však brzy zabrali a za několik minut stav otočili. Od druhé čtvrtiny již na palubovce kralovali a poločas vyhráli o 15 bodů. Po přestávce navíc jejich hra gradovala a rozdíl ve skóre narostl na famózních 30 bodů. Poslední část se již jen dohrávala, na jasném a naprosto zaslouženém vítězství Darrenu se již nemohlo nic změnit.

Sestava a body Darrenu: Dosoudil 20, Votava 17, Hanus 13, Chalupník 12, Večeřa 11, Bubeník 8, Havlín 7, Soudek 5.

Darren Chrudim - Tesla Pce 74:78 (24:19, 23:16, 14:28, 13:15)

Úvod utkání vyšel domácím na jedničku, poctivou hrou si v krátkosti vypracovali 8bodové vedení a nakonec vyhráli úvodní čtvrtinu o pět bodů. Také ve druhé části pokračovala mírná převaha Darrenu, která mírné vedení navýšila na poločasových 47:35. Jenže ve třetí čtvrtině přišlo zřejmě uspokojení hráčů s náskokem, ti podali prachbídný výkon a díky tomu, že tuto část prohráli o čtrnáct bodů, se dostala do vedení o dva body Tesla. Poslední čtvrtina byla vyrovnaná, ani jednomu z týmů se nepodařilo dostat do většího náskoku. V dramatické koncovce byl nakonec šťastnější soupeř a odvezl si do nedalekých Pardubic trochu nečekané vítězství.

Sestava a body Darrenu: Votava 21, Dosoudil 14, Bubeník 12, Chalupník 10, Hanus 7, Soudek 5, Havlín 3, Večeřa 2, Táborský.

Štěpán Popelka, trenér BK Darren Chrudim: „Do sobotního utkání s Přeloučí jsme šli s cílem hrát rychle a dávat si pozor na soupeřovi podkošové hráče. Přesto nám hosté dali v první čtvrtině 19 bodů, z toho 12 z perimetru. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili s ještě větší agresivitou v obraně, což vedlo k soupeřovým ztrátám a našemu navyšování náskoku. Tím jsme se uklidnili a předvedli parádní třetí čtvrtinu, pak už se utkání jen dohrávalo. Řekl bych, že to byl z naší strany zatím nejlepší výkon sezóny. Velmi pozitivně hodnotím zejména skutečnost, že každý hráč, který nastoupil, nastřílel alespoň pět bodů.

Nedělní utkání bylo bohužel o něčem jiném. Sice jsme jej výborně začali a po poločase jasně vedli, pak ale přišlo velké vystřízlivění. Přitom jsme věděli, že máme vše ve svých rukou a hlavně nesmíme nechat vynikat jejich střelce z dálky, to se nám ale najednou vůbec nepodařilo. Hlavním problémem naší porážky však je fakt, že jsme za celý druhý poločas dali pouhých 27 bodů. Nepodržela nás ani střelba trestných hodů, těch jsme minuli hned jedenáct! A to v takto vyrovnaných zápasech rozhoduje. Sobotní výhra má tak díky nedělní porážce menší cenu. S Teslou jsme neměli prohrát."

24.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 14 000 Kč Úředníci ve skladech Expedient. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chrudim - Poděbradova 80, NÁPLŇ PRÁCE: Balení zásilek k expedici. Pracovní doba od 8:30 do 17:00., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně v době od 9:00 - 16:00 hodin.. Pracoviště: Autio s.r.o.-01, Poděbradova, č.p. 80, 537 01 Chrudim 1. Informace: Robin Krejčík, +420 774 157 623. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladních automobilů (kromě tahačů). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: celá ČR, POŽADUJEME: ŘP sk. C, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Brickwork s.r.o., 537 01 Chrudim 1. Informace: Jakub Weber, +420 774 481 631. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Stavební dělník - výstavba budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Místo výkonu práce: Obce Ležáků 840, Chrudim a po celé ČR, Požadujeme: dobrý fyzický stav a čistý trestní rejstřík. Jedná se o fyzicky náročnou práci. Praxe na stavbách - výhodou., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle v Po a Stř. 8-10hod., nebo na shora uvedené e-mailové adrese a domluvte si osobní schůzku.. Pracoviště: Petrykan s.r.o. - 01, Obce Ležáků, č.p. 840, 537 01 Chrudim 1. Informace: Roman Murha, +420 777 014 784. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 14 500 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 20500 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Místo výkonu práce: Za Radnicí 476, Wilsonova 579, Hlinsko v Čechách., Výdělek je závislý na výkonu. , POŽADAVKY: výhodou je vyučení v oboru nebo praxe s průmyslovým šicím strojem, nevyučeným - ale perspektivním - poskytneme zaučení, pružná pracovní doba, výdělek závislý od výkonu, požaduje se kvalitní práce a trvale vysoké nasazení., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: stravenky, prémie a příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní připojištění., První kontakt učiňte, prosím, na výše uvedeném telefonním čísle Po-Pá 7-16 hod., nebo přímo na adrese Za Radnicí 476 v době Po-Pá 8-15hod.. Pracoviště: Příhoda s.r.o., Za Radnicí, č.p. 476, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Jana Burešová, +420 602 645 607.

Lanškroun slaví, má střelce Savycha

Zatímco před týdnem nasázeli divizní fotbalisté Náchoda (v modro-bílém) soupeři ze Slatiňan čtyři branky, o uplynulém víkendu vyšli v Turnově střelecky naprázdno.

Dvůr rozhodl v nastavení díky Karalovi

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.