Pardubice – Chrudim 56:52

Štěpán Popelka, trenér Chrudimi: „V úterý večer jsme sehráli další přípravný zápas, tentokrát na hřišti pardubické Tesly. V tomto zápase jsme chtěli navázat na kvalitní výkon ze Žďáru. Bohužel se to nepovedlo. Začátek utkání neukázal moc basketbalové krásy. Oba týmy dost ztrácely, ale Tesla naše chyby dokázala trestat. Za celou první čtvrtinu se nám podařilo vstřelit pouze dva koše ze hry!

Ani vystřídání hráčů moc nepomohlo. Hráči vypadali unaveně a chyběl v tom takový ten zápal. Druhá čtvrtina byla z naší strany mnohem lepší a agresivnější. Bohužel zase jsme kupili naprosto zbytečné ztráty a nedávali naprosto vyložené šance z pod koše. První poločas nám opravdu nevyšel podle našich představ. Vypadalo to, jako bychom spolu hráli poprvé.

Nedokázali jsme dohrát secvičené akce do konce a vymýšleli jsme různé zakončení, které nám není vlastní. Celý druhý poločas byl velice vyrovnaný. Na konci třetí čtvrtiny jsme se dostali na rozdíl pouhého bodu. Bohužel pak přišla minuta, kdy jsme měli asi tři naprosto zbytečné ztráty a soupeř nám utekl na rozdíl devět bodů. Konec utkání jsme mohli vyrovnat a možná se i dostat do vedení. Nicméně jsme pokračovali ve ztrátách v postupném útoku. Nedokážu si všechny ty ztráty vysvětlit.

Soupeř neměl agresivní obranu. Celkem jsme za zápas měli 21 ztrát! A z bezprostřední blízkosti koše jsme nedali až neuvěřitelných 41 střel. Opět jsme měli velice nízké procento trestných hodů. Za celý zápas jsme jich neproměnili devět. Věřím, že takový výkon do konce sezóny už nepředvedeme."

Chrudim: Filip, Zítko, Votava, Soudek, Večeřa, Chalupník, Tkadlec, Bambuškar, Truneček, Večeřa, Plíšek.