Chrudim – Brandýs n. L.
 58:41 
 (10:12, 21:25, 41:32)

V sobotu začala 2.liga v basketbalu a domácí Chrudim přivítala nováčka z Brandýsa nad Labem.

Úvod utkání Chrudimi, hlavně v útoku, moc nevyšel. Do šancí se hráči dostávali, ale nedokázali je proměnit. Celkově bylo v prvním poločasu vidět hodně nevynucených ztrát na obou stranách. Nicméně po polovině utkání šel hostující tým do kabin s mírným vedením 21:25.

Do druhého poločasu jakoby přišel na hřiště nový tým Chrudimi. Hráči hráli aktivně, jak v obranné, tak i v útočné polovině a projevila se kvalita mužstva. Brandýs měl problém s prosazováním se proti zónové obraně. Naopak chrudimští zrychlili přechod na útočnou polovinu a dokázali soupeřovi chyby trestat.

Díky zlepšenému výkonu ve druhém poločasu si Chrudim připsala první vítězství a nedopustila blamáž, která se konala před dvěma lety, kdy chrudimští prohráli první zápas sezóny v Brandýse.


Body a sestava: Soudek 16, Mareček 8, Votava 8, Chalupník 7, M. Večeřa 6, Bambuškar 6, Tkadlec 4, Truneček 3, Zitko, J. Večeřa. 

Chrudim – Mladá Boleslav 
 62:55 
 (22:10, 38:21, 56:38)

V neděli přijel do tým z Mladé Boleslavi. Tentokrát Chrudimští od začátku ukázali, kdo hraje doma. Kvalitní práce na obranném doskoku pramenila v rychlé protiútoky, se kterými si Boleslav nevěděla rady. První čtvrtina skončila 22:10. V další části hry se domácím dařila hlavně střelba z dálky.

Celkově ve druhé čtvrtině dali domácí čtyři úspěšné tříbodové střely. Pak ale přišlo něco, co do sportu nepatří. Po střele poslal jeden hráč hostí domácího Miroslava Večeřu loktem k zemi. Pro Večeřu tím momentem zápas skončil a zamířil do místní nemocnice na ošetření.

O poločase na výsledkové tabuli svítilo skóre 38:21. Třetí čtvrtina byla dost vyrovnaná. Hráči hostí se snažili hrát agresivněji do koše, ale domácí na každý jejich koš dokázali odpovědět stejnou mincí.
Vše nasvědčovalo, že si domácí v poklidu dojdou pro druhou výhru. Bohužel se tak nestalo.

Na začátku čtvrté čtvrtiny se vyfauloval Jan Soudek a v tu chvíli začal na hřišti excelovat pivot Boleslavi, Kejmar. Náskok Chrudimi se začal zmenšovat. Nakonec ale pro domácí vše dopadlo dobře a dva body za výhru zůstaly doma.


Body a sestava: Soudek 17(5 trojek), Votava 15, Bambuškar 7, Tkadlec 6, M. Večeřa 4, Chalupník 4, Zítko 4, Truneček 3, Mareček 2, J. Večeřa.

Utkání zhodnotil trenér Chrudimi Štěpán Popelka: „Sobotní zápas ukázal dvě naše tváře. První poločas byl z naší strany takový unavený a bylo asi i znát, že se jedná o první zápas. Bylo tam zbytečně moc nepřesností. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme hrát rychleji. Zkusili jsme i zónu. Vše vyšlo.

Kluci makali hlavně v obraně. V druhém poločasu jsme dostali pouhých 16 bodů, což ukazuje naší kvalitu na obranné polovině. Jsem rád, že jsme první zápas zvládli, protože většina hráčů si pamatuje první zápas před pár lety.

V neděli jsem čekal těžší zápas než v sobotu. Boleslav známe a víme, že za ni hraje dost kvalitních hráčů. Proto bylo pro mě překvapení, když jsem se dozvěděl, že Přelouč v sobotu s Boleslaví vyhrála. Náš cíl byl jasný. Hrát aktivně na obranném doskoku a vyrážet rychle do předu. Je dobře, že jsme navázali na druhou polovinu prvního utkání.

Bohužel jsme v druhé čtvrtině přišli o Čévu. Chtěli jsme vyhrát zápas pro něj. Když jsme ve čtvrté čtvrtině přišli i o Soudka, začali jsme mít problémy. Bylo vidět, že si kluci moc nevěří. I hráči, kteří jsou velice dobří střelci, nebyli schopni proměnit šestky. Tím jsme Boleslav vrátili do zápasu. Naštěstí vše dobře dopadlo. Mám radost, že jsme to zvládli a připsali si první dvě vítězství.

Příští zápasy přivítáme dva velice kvalitní soupeře z Radotína a Vyšehradu. Věřím, že díky těmto výkonům si najde více lidí cestičku do hlediště a podpoří nás."