Chrudim – Žďár nad S.
 56:55 


Utkání zhodnotil chrudimský trenér Štěpán Popelka: „K poslednímu přípravnému utkání jsme si do Chrudimi pozvali Žďár. Byl to náš jediný přípravný zápas na domácí palubovce, tak jsem doufal, že naše úspěšnost střelby bude lepší, než v předchozích utkáních.

Úvod ukázal, že zápas bude opět dost vyrovnaný. Ani jeden z týmu se nedostal na rozdíl více jak 4 bodů. V první polovině jsme chodili dobře do vymezeného území a konečně střely a nájezdy proměňovali. V druhém poločasu na nás soupeř vytáhl zónu. Tentokrát jsme s ní měli docela problémy. Soupeř dobře zdvojoval i ztrojoval našeho pivota, a to pramenilo ke ztrátám. Navíc jsme nedokázali zastavit útočný doskok soupeře. Když nedal, jednoduše si doskočil a měl možnost znovu zakončit.

Po time-outu jsme si na to začali dávat pozor a i my jsme konečně začali chodit na útočný doskok. Poté jsme zkusili v obraně zónu. Myslím, že s ní měl soupeř docela problémy. Bohužel my jsme se nedokázali prosadit v útoku a hlavně kvůli individuálním chybám jsme posledních 5 minut třetí čtvrtiny neskórovali. Konec utkání byl velice vyrovnaný. Nakonec rozhodla trojka Plíška minutu před koncem. Soupeř pak jen korigoval výsledek na konečných 56:55.

V zápase jsme měli pasáže, které mají moje představy o tom, jak chceme hrát v sezóně. Bohužel nás zbytečně sráží individuální chyby. Na tom musíme zapracovat. Máme týden do začátku soutěže. Největší problém nastal mimo hřiště. Před utkáním mi volal Ondřej Votava, že je zraněn z minulého zápasu. Zápas nedohrál ani Filip Mareček. Věřím, že se kluci dají do začátku sezóny dokupy a nastoupíme v plné síle."

Body a sestava: Mareček (11 bodů), Soudek (11 bodů), Plíšek (10 bodů), Truneček (7 bodů), Bambuškar (6 bodů), Zítko (5 bodů), Halamka (4 body), Filip (2 body), Večeřa. První soutěžní utkání 2. Národní ligy odehrají hráči BK Chrudim již tuto sobotu na domácím hřišti proti Brandýsu nad Labem. Druhé kolo se odehraje o den později znovu v Chrudimi, tentokrát proti Mladé Boleslavi.