TJ Sokol BK Chrudim - Basket Fio Banka Jindřichův Hradec B 92:55 (22:19, 41:34, 63:50)
Body: Večeřa 19, Tkadlec 16, Dosoudil 13, Votava 11, Zítko 8, Chalupník 8, Soudek 7, Plíšek 7, Filip 3.

Vzhledem k tomu, že se souběžně hrála i Národní basketbalová liga, přijeli hosté bez posil z „A“ týmu. Na jejich výkonu to v prvním poločase nebylo vůbec znát. Jindřichův Hradec se mohl opřít o kvalitní střelbu z dálky. Přesto bylo znát, že převahu na hřišti mají domácí. Bohužel se chrudimští basketbalisté nepotkali s formou. Předvedli několik pěkných akcí, ale co nedokázali proměnit, nad tím kroutil hlavou nejeden fanoušek. Díky špatné úspěšnosti se šlo do poločasové přestávky za stavu 41:34.

Do druhého poločasu vstoupil domácí tým mnohem agresivněji. Chrudim přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a díky zlepšené obraně si vybudovala náskok 13 bodů před poslední desetiminutovkou. Závěrečná čtvrtina se změnila na koncert akcí domácích. Diváci mohli vidět několik smečů a opravdu pěkných akcí. Nakonec tuto čtvrtinu vyhráli domácí 29:5 a tím stanovili konečný výsledek 92:55.

TJ Sokol BK Chrudim - Tesla Pardubice 98:77 (21:20, 40:34, 69:56)
Body: Večeřa 21, Soudek 17, Zítko 15, Tkadlec 15, Filip 14, Votava 12, Dosoudil 2, Plíšek 2, Chalupník.

Přijela Tesla z Pardubic. Začátek utkání bohužel připomínal sobotní zápas. Bylo vidět, že domácí mají více ze hry, ale díky špatné obraně a neschopnosti proměnit jednoduché koše skončila první čtvrtina pouze o bod pro Chrudim. Na začátku druhé čtvrtiny všem v hale zatrnulo. Domácí Kryštof Dosoudil se snažil získat balón. Bohužel špatně došlápl a začal se svíjet v bolestech.

Nakonec musela přijet sanitka a odvézt Kryštofa na vyšetření s kolenem do nemocnice.

Hostující celek uplatňoval hodně zataženou obranu a domácí basketbalisté nebyli schopni trefit nic z dálky. Za první poločas vstřelili pouze jednu trojku. Druhý poločas byl opět naprosto rozdílný od prvního. Za třetí čtvrtinu domácí proměnili celkem 5 trojek a dokázali se dostat do mírného vedení.

Postupem času bylo znát, že Tesle dochází síly a domácí opět začali díky rychlému přechodu proměňovat snadné koše. V druhém poločasu nastřílela Chrudim celkem 10 trojek z toho nejzkušenější Ondřej Zítko jich proměnil 5. Vzhledem k výhrám Mladé Boleslavi se příští utkání v Chrudimi (Sokol BK Chrudim AŠ Mladá Boleslav 24. února v 17:00) promění v boj o první místo a tím lepší postavení v bojích play off.

Štěpán Popelka, trenér BK Chrudim: „Hráče jsem upozorňoval, abychom do zápasu vstoupili lépe než v sobotu. Bohužel opět díky naší neschopnosti dát jednoduchý koš se první poločas změnil ve zbytečné drama. Už i diváci ztráceli trpělivost a několikrát jsem z hlediště slyšel poznámky, ať začneme konečně hrát. Navíc jsme přišli o Kryštofa, který je pro naší hru naprosto klíčový. Snad jeho zranění nebude nijak vážné a letos ho ještě uvidíme na palubovce. Druhý poločas se nám konečně probudili střelci. Mám radost hlavně za Ondru Zítka, který trefil 5 trojek. Byl to ale týmový výkon. Jen musíme vydržet hrát v tempu celých 40 minut a ne jen poločas.“ (bkchr)