K oběma zápasům přidal malý komentář trenér Darrenu Štěpán Popelka: „Přelouči máme z loňska co vracet! Ve dvou vyrovnaných partiích jsme ji ani jednou neporazili a dá se říci, že díky těmto bodům se vlastně udržela ve druhé lize. Tým se opírá hlavně o pivota Aleše Zikmundu, který okusil ještě ve svých dorosteneckých letech nejvyšší basketbalovou soutěž v Pardubicích, dobré výkony předvádí i Lubor Pacák a Robin Blažek. Mužstvo má nového trenéra. Do funkce nastoupil Petr Novotný, který stále ještě sbírá zkušenosti, a tak mu svou prací asistenta pomáhá Otakar Marek, dlouholetá opora BK Synthesia Pardubice.

Pardubická Tesla zatím předvádí matné výkony a její bilance je stejná jako ta Přeloučská, to je dvě výhry a čtyři porážky. Týmu dodává zkušenosti trenér Radek Svoboda, který také strávil za Pardubice v nejvyšší soutěži spousty sezon. Hru má postavenou na Vojtěchu Šindelářovi, který, když má den, může hrozit ze všech pozic. Druhým střelcem je dobrý trojkař Luboš Lachman. Mužstvo je ještě doplněno o několik dorostenců z extraligy juniorů U19, kteří tu hostují.

Přes nespornou kvalitu soupeřů věřím tomu, že pokud budeme po celý zápas hlavně v obraně koncentrovaní a dokážeme trefit otevřené střely, oba zápasy dotáhneme do vítězného konce. Byl bych rád, kdyby nás v cestě za výhrami a doufám i pěkným basketbalem přišli povzbudit diváci. Jako odměnu za fandění bude pro ně pivo za symbolickou cenu." (rp)