Za zmínku stojí určitě její výkon ve vrhu koulí. Disciplínu svým třetím a zároveň posledním hodem o délce bezmála dvanácti metrů jasně ovládla, a protože se chrudimské atletce zadařilo i v hodu oštěpem, soupeřky jí už nedokázaly dohnat. V závěrečném běhu si atletka Chrudimi pohlídala výsledný čas a slaví zasloužený triumf.

Za zmínku stojí zajisté i páté místo Davida Holého v juniorském desetiboji se součtem 6725 bodů, když ho od bronzové medaile dělilo pouhých 128 bodů. David se v letošním roce již počtvrté pokoušel o překonání hranice pěti metrů ve skoku o tyči, které by ho kvalifikovalo na mistrovství Evropy do 19 let. V Olomouci mu chybělo k pokoření kýženého limitu pouhých deset centimetrů.

Jedenácté místo obsadil se součtem 2051 bodů Adam Bažout. Bratr zlaté Kláry zaujal slušným výkonem v hodu kriketovým míčkem, ale Achillovou patou se mu stal skok daleký. Posledním zástupcem Atletiky Chrudim byl starší žák Robert Dykast, který bohužel pro svalové zranění devítiboj nedokončil a absolvoval tedy pouze sedm disciplín.

I přes nedokončení soutěže zaujal Robert slušným vrhem koulí, ve kterém dohodil čtyřkilový materiál do vzdálenosti jedenácti a půl metru. Celkově se umístil na chvostu závodního pole, ale bezmála 3000 bodů ze sedmi absolvovaných disciplín není výkon, za který by se měl chrudimský atlet stydět.

Mistrovství v Olomouci tedy dopadlo z pohledu chrudimských závodníků úspěšně a zlato na krku Kláry Bažoutové je velmi příjemným překvapením. Konkurence byla opravdu silná a pro Kláru nebylo jednoduché nejcennější kov vybojovat. Všichni čtyři zástupci jsou pro Atletiku Chrudim velkým příslibem do budoucnosti a zcela jistě o nich ještě v brzké době uslyšíme.