Benago – Era-Pack 1:4

Hned v úvodu nastřelil Ryba z velké vzdálenosti tyč exreprezentačního gólmana Klímy. Ve 12. minutě unikl Mareš, našel Vágnera, který ideálně nahrál před opuštěnou bránu Blažejovi – 0:1. O minutu později využil Filinger přihrávku Brazilce Walbera da Silvy k vyrovnání, ale po necelých šedesáti vteřinách strhl vedení opět na stranu Východočechů po samostatné akci Mareš – 1:2. Za další minutu zahrával Blažej přímý kop a bylo to 1:3.

V 17. minutě mohl Filinger korigovat, ale Meller mu zlikvidoval prodlouženou penaltu. Když ve 25. minutě Vladyka po přihrávce Formánka upravil již na 1:4, nebylo o výhře mistrovského týmu pochyb. Domácí sice zkoušeli v závěru power play, avšak bez momentu překvapení, takže se skóre již nezměnilo.

Fakta – branky: 12. a 15. Blažej, 14. Mareš, 25. Vladyka – 13. Filinger. Rozhodčí: Brejník, Blažej. ŽK: 1:1. Diváků: 100. Poločas: 1:3.

FK Era-Pack Chrudim: Meller – Linhart, Mareš, Vágner, Blažej – Formánek, Kopecký, Ryba (25. Lištván), Vladyka.

Ota Stejskal, trenér Era-Packu: „Do hry jsme nasadili opět Blažeje a on se odvděčil dvěma góly, další trefu přidal Mareš, takže s první čtyřkou maximální spokojenost. Ale i ostatní hráči podali solidní výkon. Soupeři jsme toho moc nepovolili, Brazilec v jejich týmu nahrál na jediný gól, ale nějak extra nevyčníval.“

Počátkem týdne Otu Stejskala čeká soustředění reprezentačního mužstva v Chrudimi spolu s hráči Mellerem, Marešem a Formánkem.

O víkendu pak zajíždí Era-Pack na mezinárodní turnaji v Brně, který již jednou vyhrál. O letošních ambicích svých svěřenců na tomto klání trenér Stejskal zatím moc nepřemýšlel a říká: „Pojedeme si tam zahrát a uvidíme, na co to bude v kvalitní konkurenci stačit.“