Jeden gól ve federálním futsalovém derby dal, ale radost z něj vůbec neměl. Útočník MICHAL SEIDLER, český reprezentant, který obléká dres slovenského Slov-Maticu Bratislava, smolným vlastním gólem rozhodl o výhře Era-Packu Chrudim 2:1. „Matěj Slováček ukradl balon, běžel sám na brankáře a já mu míč vypíchl. Jen nechtěně do vlastní sítě," mrzelo ho.

Jeho celek se ale dál, na rozdíl od Chrudimi, může bít o postup do finále futsalové Ligy mistrů. Stačí jen jedna senzační páteční výhra nad Dinou Moskva a slovenský celek bude patřit mezi smetánku.

Byla Chrudim k poražení?

Byla hratelná, moc jsme proti ní chtěli uspět, jen to bohužel nevyšlo. Asi ale vyhrála zaslouženě, hlavně v první půlce měla víc šancí. Ani nás nepustila ke střele. Po pauze jsme taky něco měli.

Třeba vy sám jste mohl vyrovnat ve skluzu, kdy na vás zírala prázdná brána…

Ani nevím, co jsem dělal. Nestává se mi moc často, že bych tohle minul. Škoda.

Bral jste zápas s Chrudimí jako velký federální souboj, nebo zápas kvůli armádě cizinců v Era-Packu punc výjimečnosti ztratil?

Všechny české kluky znám, zajímavé to rozhodně bylo. Jen mě štve, že jsme prohráli.

Zahřeje aspoň, že armádě Brazilců jste byli vyrovnaným soupeřem?

Už proti ázerbájdžánskému Arazu, který má v kádru rovněž plno Brazilců, jsme dokázali sehrát dobrý zápas a porazit ho. S takovými futsalisty se dá taky hrát, i proti Chrudimi se ukázalo, že může vyhrát kdokoliv a nezáleží, kolik máte nebo nemáte Brazilců.

Slov-Matic ukazuje, že není nutné mít v týmu armádu cizinců, aby byly výsledky. Souhlasíte?

Ano, u nás je to úplně jinak. Jediným cizincem jsem tady já a ještě k tomu Čech. Okolo mě jsou samí slovenští reprezentanti, berou to tam trochu jinak, žádné Brazilce do kádru nechtějí.

Je to dobře?

Možná ano. Máme super tým. Snad se nám povede pořádně potrápit v posledním zápase turnaje Dinu.

Profituje pak z nacvičených vazeb slovenská reprezentace?

Rozhodně. Tým hraje snad čtyři pět let spolu. Kluci vědí, co od sebe očekávat, mají nacvičené signály a kombinace, to je velká zbraň.

Co se musí stát, aby se vám povedl proti Dině další zázrak a porazili jste ji?

Musí toho klapnout strašně moc. Dina je hodně těžký soupeř. Rozhodně nepůjdeme na hřiště s tím, že jsme dopředu poraženi. Vůbec ne. Chceme ji porazit.

To abyste dali železnou kouli na mohu kanonýru Prudnikovovi…

(usměje se) Je vidět, že je to nejlepší hráč turnaje. Nedělá mu problém hrát jeden na jednoho, je rychlý, dává góly. Musíme si na něj dávat velký pozor.

Mohou Rusové partu nadšených Slováků podcenit?

Rusáci určitě ne. Ti nepodceňují nikoho, jsou to stroje, co chtějí vyhrát každý zápas. Vím, že budou chtít vyhrát i nad námi, nic jiného si nepřipouštějí. Nejlepší ale je, že stále jsme ve hře o postup, dál mohou jít dva týmy, my, nebo Dina, v pátek si to rozdáme kdo s koho. Víc jsme si přát snad ani nemohli.

Chrudim lidi netáhla, na postup nedosáhne

Během posledního dne semifinálového turnaje UEFA Futsal Cupu půjde v pardubické ČEZ Areně o postup, ale Chrudimi se takové starosti týkat nebudou. Hráči sice po výhře nad slovenským Slov-Maticem 2:1 mluvili o tom, že teoretická šance ještě existuje, pokud výrazným rozdílem porazí v pátek Araz a Slováci překvapí Dinu Moskva. Jenže vše je jinak. O vítězi skupiny by v takovém případě rozhodovala minitabulka tří šestibodových celků. A Chrudim by v ní nejlepší skóre neměla. Velký sen o posunu Era-Packu do nejlepší evropské čtyřky se zase odkládá. Dál půjde Slov-Matic, nebo Dina.

Turnaj v Pardubicích sice ještě neskončil, ale už teď je jasné, že se na něj nebude vzpomínat jako na nejlepší událost roku. Futsal nepřitáhl diváky, zápasy sledovaly poloprázdné tribuny. V prostorné ČEZ Areně fanoušky mohli pomalu představovat jmenovitě…

A hlavně: domácí Era-Pack herně neučaroval. Tým, kde hrají prim hlavně cizinci a česká stopa ustupuje stále víc do pozadí, předváděl hodně upracovaný styl zaměřený hlavně na defenzivu. „Brazilci, Portugalci a Španělé vám dají něco navíc. My v Česku podle mě zkrátka nemáme dostatek kvalitních hráčů, abychom tým udělali na Ligu mistrů jenom z našich kluků," říká Matěj Slováček, jeden z Čechů, kteří se do chrudimského kádru dokázali procpat.

Páteční program: Dina Moskva - Slov-Matic Bratislava (15.30), Era-Pack Chrudim - Araz (18.00).