Postupová matematika před duelem s Kairatem nebyla pro Chrudim příznivá. Úkol zněl jasně - vyhrát o čtyři branky. Postupové naděje přinesly kruté vystřízlivění. Úvodní minuty lze charakterizovat spojením uragán Kairat. ERA-PACK nestíhal a v sedmé minutě již prohrával po trefách Taiana a Lennona 0:2. A do přestávky bylo s českým mistrem ještě hůře. Jesenamanov prostřelil Litviněnka potřetí, a dokonal tím špatnou první půli. „Začali jsme velmi pomalu. Navíc jsme hráli proti zkušenému týmu, který dokázal proměnit vypracované šance,“ komentoval vývoj první půle trenér Felipe Conde.

Jako den a noc. Po přestávce se obraz a vývoj hry zcela otočil. Plný zimní stadion táhl Chrudimské kupředu a po brankách Matěje Slováčka a Maxe byl doslova na spadnutí. Chrudimští dokázali stáhnout manko na rozdíl jediného gólu, navíc ještě nastřelili dvě tyčky, vyrovnání se ale nedočkali. Definitivní tečku udělal po standardní situaci Tursagulov. Přesto se ale Chrudim za svůj výkon proti favoritovi stydět nemusí. „Po pauze jsme hráli mnohem lépe a zápas jsme zdramatizovali. Kairat si však vítězství i celý postup zasloužil, v Chrudimi byl nejlepším týmem,“ uznal kvalitu soupeře trenér Chrudimi.

ERA-PACK tak končí v chrudimské skupině na třetí pozici s jediným vítězstvím proti běloruské Lidě. I přes konec v pohárové Evropě ale brazilský kouč Chrudimi hledal pozitiva. „Myslím, že jsme udělali úžasnou reklamu celému českému futsalu. V hale byla skvělá atmosféra, která nám nesmírně pomohla,“ děkoval Conde. Další šanci na historickou účast ve Final Four může Chrudim dostat zase za rok.

AFC Kairat Almaty - FK ERA-PACK Chrudim 4:2 (3:0)

Fakta - branky: 2. Taian, 7. Lennon, 17. Jesenamanov, 29. Tursagulov – 22. Slováček, 25. Max. Rozhodčí: Kadykov, Šabanov (oba Rusko). Diváci: 1036.
AFC Kairat Almaty: Higuita (21. Dudu) – Rangel, Favero, Tursagulov, Nurgožin – Žamankulov, Edson, Sulejmenov, Lennon, Nurgožin, Jesenamanov, Tayebi.
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – R. Mareš, Max, Doša, Felipe – M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Bagatini, Slováček.