Český pohár národních házenkářek začal za účasti 19 družstev ve čtyřech čtvrtfinálových skupinách. V „déčku“, které mělo dostaveníčko v Žeravicích u Přerova, hrál i tým HK Hlinsko.

Jeho výsledky, v závorce branky:

Vítkovice 23:6 (Volfová 8, Kvapilová 5, Zezulová 4, Tichá a Horáčková po 3), Miroslav 24:8 (Zezulová 8, Vofová 7, Tichá 5, Horáčková 3, Kvapilová), Studénka 13:3 (Volfová a Kvapilová po 4, Zezulová 3, Tichá 2),
Rokytnice 12:15 (Volfová, Tichá, Zezulová po 3, Kvapilová 2, Horáčková).

Při slabší konkurenci se do semifinále probojovaly první dva celky – pořadí: Rokytnice, Hlinsko, Studénka, Miroslav, Vítkovice.

V hlinecké brance se tak objevila Šárka Hanušová a Zdenka Nevečeřalová. Posledně jmenovaná nikdy nechytala a hned si zlomila ukazováček u ruky, s čímž se dodnes léčí. „Máme smůlu, když už se daří hráčkám, na postu brankářek marně sháníme náhradu za Renatu Zubovou. Ještě štěstí, že máme nahráno z podzimu – abychom účast v I. lize v jarních odvetách udržely,“ říká vedoucí družstva Ilona Bonaventurová.

Zatímco ve čtvrtfinále startovalo pět družstev, v semifinálové skupině „F“, se sjela čtyři družstva do Červeného Kostelce. Dres Petry Melounové převzala mladičká Veronika Hromádková, která se střídala s Annou Slavíčkovou.

Výsledky a branky Hlineckých:


Rokytnice 14:15
(Zezulová 5, Volfová a Tichá po 3 Hromádková 2, Horáčková),
Dobruška 13:28 (Volfová 5, Hromádková 3, Zezulová 3, Tichá 2),
Krčín 24:18 (Volfová a Zezulová po 7, Tichá 5, Hromádková 3, Horáčková 2).

V tomto měření sil byly výkony Hlinska střídavé. Po těsné porážce s Rokytnicí přišel debakl s Dobruškou, když z pohledu Hlinska vzadu to tam padalo a vepředu se nedávalo. Nakonec vítězství s Krčínem již nestačilo na postup do finále (15. března v Řevnicích), kam z této skupiny postoupily Dobruška a Rokytnice. Jejich soupeři budou Chomutov a Přeštice.

Do startu jarních prvoligových odvet, které začnou v neděli 19. dubna domácím zápasem proti Krčínu, čeká hlinecké družstvo jako hlavní úkol, sehnat brankářku. Jak se to podaří, je velkou otázkou. Z nebližšího házenkářského klubu v Chrudimi se po podzimní výzvě nikdo neozval. Přejeme hodně štěstí v uskutečnění tohoto složitého úkolu.

JAROMÍR DOLEŽAL

Která z hlineckých házenkářek je vám nejsympatičtější? Hlasujte zde v anketě