Asfalt jen minimálně

Běžci si v rámci závodu vybírají ze tří tras, které se liší svou vzdáleností i obtížností. Letos pořadatelé zapracovali na dalších vylepšeních tratí. „Cílem je absolutně minimalizovat asfaltové úseky,“ uvedl pořadatel Jakub Jaroš. S tím souvisí i to, že tratě budou delší. Nejdelší trasa bude mít 70 kilometrů se součtem stoupání 1500 metrů (vloni 66 km), střední vzdálenost bude měřit 44 kilometrů, půlmaraton 21,2 kilometrů.

Na trati Saar Challenge Vás čeká terén, polní a lesní cesty, pěšinky, louky, kamenité výběhy, místy technické seběhy.

Ideou závodu je zprostředkovat běžcům čistý sportovní zážitek a navrátit je k samé podstatě běhu. Naším cílem od počátku není uspořádat masovou akci, jde nám o to, aby závodník pocítil souznění sebe sama s okolní přírodou a pocítil to, co běžce spojuje. Můžete se těšit na krásnou trať, skvělou atmosféru, dobré občerstvovačky, pěkné zázemí, teplou sprchu, pozávodní stravování od profesionálů na sportovní stravování Jídelny Pohanka, rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit a v neposlední řadě krásné ceny a poháry.

Vloni startovalo na všech tratích více jak 150 běžců. Oproti loňsku je letos největší zájem o nejdelší trať. Přihlášen je tak jako každoročně i Štěpán Dvořák, který nedávno přeběhl Československo z východu na západ (přes 1000 km nonstop). Ke startovnému každý závodník navíc získá kvalitní multifunkční šátek BUFF od hlavního partnera HUDY Pardubice.

Více informací naleznete na stránkách závodu www.saarchallenge.cz.