Ta první je pro bikerstvo pěší. Jedná se o kultovní hardcorovou akci s názvem „Nocování pod širákem na Chlumu". V pořadí již 15. ročník proběhne od pátku 19. do soboty 20. prosince. Nocovat se bude na kopci u turistické hlásky (rozhledny) nad Monakem. Sraz je v 17:00 hodin u prodejny kol i-bike v Chrudimi na Žižkově náměstí. Odtud vede trasa podél Chrudimky do Slatiňan přes park k rozhledně. Program: rozdělání ohně, utáboření, opékání, vaření polévky v kotlíku, povídání a večerka. Po probuzení následuje opět polévka, úklid, balení a odchod k domovům. Koná s e za každého počasí, Přijďte a dokažte si, že na to máte!

Druhou je pak Štědrovečerní vyjížďka, jež patří k nejkrásnějším akcím roku s účastí okolo padesáti účastníků. Sraz je 24. prosince v 10:00 hodin u cykloprodejny kol i-bike na Žižkově náměstí č.p. 105 v Chrudimi. Odtud účastníci vyrazí po Kopanici k letišti, na Podhůru a poté do Škrovádu do hospůdky u Půhoných. Zde bude v teple velkého sálu připravena soutěž Jana „Honzy" Lušovského, občerstvení a pamětní list pro každého účastníka včetně poukazu „i-bikeráka" v hodnotě 30 Kč. Závěrem proběhne minitombola s ukončením před 13. hodinou.

„Jedná se o jubilejní 20. ročník, tak přijeďte v hojném počtu, ať překonáme rekord 50 účastníků!" zve za pořadatele „Keňa" Jeníček. Bližší informace získáte na telefonu: 606 938 773, na stránkách www:mtbcklubchrudim.cz nebo přímo v cykloprodejně i-bike. (dp)