Na „rozehřátí”

Hotelová škola Bohemia Chrudim – Střední škola zemědělská a VOŠ Chrudim 2:4.
SŠP strojnická, technická a VOŠ Chrudim I – SOŠ a SOU obch. a služeb 0:4.
SŠP strojnická, technická a VOŠ Chrudim II – SOŠ a SOU technické Třemošnice 3:0.
Učitelé a sponzoři Chrudim – Střední škola Bohemia Chrudim 0:1

K.O. systém

SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim – SOŠ a SOU technické Třemošnice 2:1. Urostlí hráči SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim vedli v průběhu utkání 2:0. Soupeř z Třemošnice korigoval v poslední minutě z penalty, ale na pokus o vyrovnání nezbyl čas.

SŠP strojnická, technická a VOŠ I – SŠP strojnická, technická a VOŠ II 2:2 (pen. 2:3). Velice zajímavý souboj obou mužstev průmyslováků byl nečekaně vyrovnaný a favorité v něm dokázali srovnat skóre nádhernou brankou do šibenice necelé dvě minuty před koncem. Ještě v poslední minutě bylo po jedné vyložené šanci na obou stranách. Teprve v penaltovém dramatu se potvrdily papírové předpoklady.

Hotelová škola Bohemia Chrudim – Střední škola Bohemia Chrudim 0:1. Poctivý výkon podpořený gólmanem podali studenti „hotelovky“ v utkání, které mělo být pro sportovní lyceum pouze otázkou výše skóre. Téměř celé utkání se odehrálo na polovině hráčů hotelové školy, takže postup lyceistů byl zcela zasloužený.

Střední škola zemědělská a VOŠ Chrudim – Učitelé a sponzoři Chrudim 1:4. Učitelé nevyužívali ani nejvyloženější šance, a tak se do vedení dostala „zemědělka“. Nakonec však zvítězily zkušenosti a favorit si nenechal postup do semifinále vzít.

Semifinále

Střední škola Bohemia Chrudim – SŠP strojnická, technická a VOŠ Chrudim 2:0. V semifinále začalo tempo a nasazení jednotlivých týmů gradovat. Studenti sportovního lycea mnoho branek nestříleli, avšak bezchybnou defenzívou žádné nedostávali. V poslední pětiminutovce minul z vyložené šance prázdnou branku soupeře Petr Drahoš, aby o dvě minuty později pojistil očekávanou cestu svého týmu do finále.

Učitelé a sponzoři Chrudim – SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim 2:1. Hned v úvodu učitelský tým prohrával po skvěle zahraném rohu „integrovky“. Branka však spíše probudila zkušené matadory, kteří se vrhli do ofenzívy často podporované brankářem Žďánským. Skvělý výkon však podával i gólman v brance chrudimských studentů, a tak vyrovnání přišlo až v polovině utkání. Šest minut před koncem zůstal za obranou zapomenutý Koudelka a po kolmé přihrávce ředitele Peciny pečetil výsledek, který si učitelský tým do konce utkání s přehledem pohlídal.

Finále

Střední škola Bohemia Chrudim – Učitelé a sponzoři Chrudim 0:2. Ukázalo se, že učitelský tým má dostatek sil i pro 100 minut, které musel na turnaji odehrát. V opakovaném utkání z prvního kola byli tentokrát učitelé mnohem odvážnější a aktivnější. Celkem dvakrát zazvonila na straně lyceistů tyčka. První branku pak doslova dotlačil do sítě angličtinář Matěj Hrubý. V závěru pečetil vítězství „pod víko“ Jan Kuchta. Reprezentační brankář Jakub Žďánský studenty v tomto utkání k ničemu nepustil.

Jaromír Pecina, ředitel pořádající Hotelové školy Bohemia: „Šestnáctý ročník turnaje se znovu vydařil po stránce sportovní i organizační. Opět se představili hráči z vyšších fotbalových soutěží dorostu i dospělých a hráči z nejvyšších republikových futsalových soutěží. Letošní turnaj byl velice vyrovnaný a teď osobně cítím, že i fyzicky náročný. Děkuji našim roztleskávačkám, učitelům, barmanům, bubeníkům, rozhodčím, divákům a sponzorům. Jsem rád, že se v tomto krásném ročním období setkávám s tradičními účastníky, našimi absolventy a přáteli. Za štěstí považuji i svoji stálou aktivní účast na turnaji, jehož první ročník jsme s „hotelovkou“ slavně vyhráli v prosinci 1996. Celé redakci Chrudimského deníku a všem čtenářům přeji krásné Vánoce a hodně štěstí, zdraví, životních i sportovních úspěchů v novém kalendářním roce.”

Drink roku 2012 namíchal student III. ročníku Hotelové školy Bohemia Štěpán Matula.
Barmankou show předvedli studenti IV. ročníku Hotelové školy Bohemia Kristýna Fotulová, Jan Veselý a Michal Šafra.
Všech šestnáct ročníků zažili Milan Bažant (historicky nejúspěšnější trenér, SPŠ strojnická, technická a VOŠ Chrudim II) a Jaromír Pecina (patnáct aktivních účastí, Hotelová škola Bohemia a Střední škola Bohemia).
Utkání rozhodovali: Michal Smitka, Michael Kysela, Miloslav Zita a Michal Jeníček.
Sestava vítězů: Jakub Žďánský, Tomáš Koudelka, Jan Kuchta, Ondřej Rufer, Martin Pavlík, učitelé Petr Klimeš, Ladislav Matras, Matěj Hrubý, Ludvík Zajíc, Jaromír Pecina.

Konečné pořadí:
1. Učitelé a sponzoři Chrudim,
2. Střední škola Bohemia Chrudim,
3. SPŠ strojnická, technická a VOŠ Chrudim II,
3. SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim (o třetí místo se nehraje),
5. Střední škola zemědělská a VOŠ Chrudim,
6. SŠP strojnická, technická a VOŠ Chrudim I,
7. Hotelová škola Bohemia Chrudim,
8. SOŠ a SOU technické Třemošnice.

(jp)