„Přihlásit se do oddílu boxu může takřka kdokoliv, kdo má o box zájem a je jen na něm, na jaké úrovni se rozhodne tento sport provozovat. Trénink lze absolvovat absolutně bez kontaktu, pouze pro zvýšení kondice, získání sebevědomí a radosti z pohybu," prozrazuje hlavní trenér BC Chrudim Martin Dočkal.

INFORMACE PRO MOŽNÉ NOVÉ BOXERY

Tréninky probíhají vždy v úterý a ve čtvrtek v době od 18:30 do 19:45 hodin v areálu ČSAD Chrudim, ulice Na Ostrově. Boxeři mají pro veřejnost dveře vždy otevřené. Informace o klubu si zájemci mohou získat i z internetových stránek (www.bcchrudim.cz) nebo klubového facebooku.

V období od jara do podzimu probíhají tréninkové jednotky ve venkovních prostorech a jsou zaměřené především na rozvoj fyzické kondice a pohybového aparátu. Pro zájemce je také důležité upozornit, že se konají každou sobotu od osmi hodin v areálu venkovní tělocvičny na Podhůře a v nově vybudované workout tělocvičně před stadionem AFK Chrudim.

Spolek také nabízí osobní tréninkové lekce, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé, jednotlivce a skupiny. Klub je schopen zajistit individuální zaměření dle schopností a dosáhnout tak maximálního rozvoje dovedností (kondice – technika – taktika). U osobních lekcí je zaručen stoprocentní přístup trenéra a psychická podpora, dále sestavení individuálního tréninkového plánu, odborná pomoc při nákupu veškerého vybavení a potravinových doplňků.

NEJEN PRO CHRUDIMÁKY

„Působnost klubu je zejména ve městě Chrudim, ale to neznamená, že je tu jen pro občany města. Členská základna sahá daleko za hranice města, okresu, i kraje, spolek je tu pro všechny aktivní sportovce, kteří mají o tento sport zájem," říká Dočkal.

Spolek si mimo jiné zakládá na svých hodnotách. „BC Chrudim je jiný zejména v tom, že nedělá žádné speciální nábory a do své členské základny nepřijímáme kriminálně závadové osoby, uživatele drog apod., což bohužel neplatí u konkurence. Hrdost spolku spočívá ve skutečnosti, že členská základna vyrostla postupně bez náboru, pouze na základě doporučení aktivních členů, zejména z mladých lidí, kteří mají také velmi často i vysoký stupeň vzdělání.

Ozdobou klubu a aktivním členem je pak třeba známý lékař-chirurg, několik inženýrů a magistrů v různých oborech, úspěšných podnikatelů, policistů, vojáků, mnoho studentů vysokých škol, ale třeba i šikovných řemeslníků. Z uvedených důvodů přerůstá působení klubu hranice tělocvičny, kdy mezi členy klubu vznikají úzké sociální vazby, které mnohdy končí kamarádstvím celých rodin," říká spokojeně trenér Dočkal.

Právě o následujícím víkendu, konkrétně v neděli 18. srpna, chrudimský klub čeká první ligové kolo nové sezóny 2016/2017, na které se Chrudimským podařilo připravit celkem čtyři borce. Kolo proběhne v hlavním městě, kde jej organizuje SKB Praha.