Futsalová kvalifikace se bude hrát na konci února v rumunském Targu Mureš za účasti domácího týmu, Slovenska, Norska a Česka. Ze šesti kvalifikačních skupin postupují přímo vítězové a pět nejlepších z druhých míst, takže teoreticky by česká „repre“ neměla mezi postupujícími chybět, vždyť bude obhajovat bronz z loňského ME v Maďarsku.

V užší nominaci se objevili i čtyři zástupci suverénního ligového lídra Era–Packu Chrudim. Brankář Tomáš Meller se sice z pracovních a rodinných důvodů omluvil, ale nahradí ho opět jeho kolega Jakub Ždánský. Trenér Tomáš Neumann samozřejmě nemohl vynechat ani dvojnásobného Futsalistu roku Lukáše Rešetára, ale překvapením je návrat bratrů Romana a Michala Marešových, kteří se vzdali reprezentace před dvěma roky. Proto jsme si oba bratry před ligovým utkáním s Třincem pozvali ke krátkému rozhovoru.

Co vás přimělo změnit vaše tehdejší rozhodnutí skončit s reprezentací?
Už jsme s touto možností opravdu nepočítali, ale nakonec nás přesvědčil trenér Cacau, který je zároveň asistentem u české reprezentace.

Berete to jako krátkodobou reprezentační epizodu, nebo počítáte s účastí na evropském šampionátu, samozřejmě pokud se tam Česko probojuje?

Jedeme vypomoci v těchto třech kvalifikačních zápasech, s další reprezentační kariérou nepočítáme.

Na rumunského mistra Era–Pack narazil v UEFA Futsal Cupu. Jaké vidíte šance českého výběru?

Na podzim jsme rumunského mistra v Lisabonu porazili 7:5, ale předvedl dobrý výkon. Rumuni budou doma určitě nepříjemným soupeřem, podceňovat ale nelze ani Slováky a Nory, kteří překvapivě uspěli v předkole proti kvalitnímu týmu Izraele.

Kvalifikace se hraje v Targu Mureši, kde Češi už před dvěma lety uspěli po remíze 2:2 (doma 1:1). Jaké vás tam čeká prostředí?

V tamní hale je zhruba třítisícový divácký kotel. Rumuni fandí velmi bouřlivě, ale podobné prostředí dokáže vyhecovat i nás.

V týmu Era–Packu jste v probíhajícím ligovém ročníku viditelně pookřáli. V čem hledat příčiny?

Na celém mančaftu je znát, že více trénujeme, někdy i dvoufázově. To se potom musí projevit i na hřišti.

Tak ať dotáhnete nejen tuto sezonu do úspěšného konce!