V Chrudimi se možná schyluje k přestupové bombě. Brazilský futsalista Dentinho, který působí v barvách sedminásobného mistra Era–Packu Chrudim, má možná namířeno do věhlasné Benficy Lisabon. „Zájem Benficy o Dentinha opravdu mohu potvrdit , vše je ale zatím v jednání, stejně jako případné další změny v kádru,“ komentoval to prezident chrudimského klubu František Tichý.

Naprosto jasný a potvrzený už je naopak návrat Tomáše Váchy, který se po třech letech hostování v Nejzbachu Vysoké Mýto rozhodl vrátit do Chrudimi a poprat se o místo v nabité sestavě Era–Packu. Podle serveru efutsal.cz za tím stojí především zájem chrudimského trenéra Cacau o tohoto šikovného a perspektivního hráče.

Jenže ani další osud samotného brazilského trenéra v Era–Packu ještě není úplně jasný. „Cacau dostal nabídky na trénování z Kuvajtu a Kairatu, uvidíme, jak se rozhodne,“ vysvětluje situaci kolem hrajícího kouče Tichý.

Spekuluje se i o možném odchodu Radka Mikana a Radovana Kroulíka, kteří by prý mohli zamířit do pražské Slavie. Zdejší trenér Martin Brychta si je oba dobře pamatuje ještě z dob působení v Nejzbachu Vysoké Mýto, který tehdy trénoval a v němž oba dříve působili. I v tomto případě jde zatím jen o spekulace. „V situaci, že by u týmu zůstal trenér Cacau, tak by byl jejich odchod, třeba i do Slavie, aktuální. Pokud by ale došlo ke změně trenéra, je možné, že by měl nový kouč o složení kádru jiné představy a s oběma by počítal,“ dodává na závěr na vysvětlenou prezident Era–Packu František Tichý.

(spa)