Cesta k tomu nebyla ale jednoduchá. Poměrně dlouhou dobu se čekalo, zda se brazilskému lodivodovi podaří vyřešit především osobní záležitosti.

"Před podpisem smlouvy však bylo potřeba vyřešit některé osobní problémy. Naštěstí se vše podařilo, a tak jsme se rychle domluvili. Uvědomuji si, že ve sportu se věci rychle mění a v určitém okamžiku bude čas na změnu, takže chci vytěžit maximum z přítomnosti, kdy zde trénuji," řekl pro klubový web chrudimský trenér Felipe Conde.

To však není jediná pozitivní zpráva, která zasáhla chrudimská srdce. Novou smlouvu podepsal i Everton. Ten působí v loutkářském městě už několik sezon a pokračovat bude stále. Pro klub to tak znamená, že pro další sezonu udrželi kádr v zatím nezměněném stavu.

"Udržení týmu je velmi důležitá otázka úspěchu. Naštěstí náš klub má na toto dlouhodobě stejný názor, což je jistě i jeden z důvodů jeho úspěšné historie. A tato strategie nám pomáhá vytvářet pracovní návyky, které jsou podle mého názoru jedním z klíčů k úspěchu. Takže jako trenér jsem spokojený, že se klub snaží udržet velkou část svého kolektivu a kdykoli je to možné, snaží se posílit o sportovce, kteří mají důležité vlastnosti pro naši hru. Pevně věřím, že to opět potvrdíme i na hřišti," vyjádřil se ohledně udržení kádru pro klubový web trenér Conde.