Stejně jako v minulém ročníku, jednou ze šesti dvojic bude stejný souboj: Studénka vyzve Hlinsko (ročník 2011/2012 na podzim na severní Moravě remíza 13:13, v jarní odvetě na Vysočině slavily úspěch domácí hráčky v poměru 14:9). Takže se dá předpokládat, že Studénka může být na úvod nového ročníku přijatelným soupeřem.

Jana Vítová, předsedkyně HK Hlinsko: „Uvidíme, co udělalo léto s formou našich hráček."

Neděle 2. září v 9.30 hodin: SK Studénka HK Hlinsko.

„Po krátké letní přestávce zápasy úvodních dvou kol neodpovídají kvalitě družstev," míní předsedkyně HK Jana Vítová, která přidává: „Uvidíme, co udělalo léto s formou našich hráček. Dle loňského umístění bychom v tomto souboji měly být favoritem, ale samozřejmě budeme rády třeba i za bod. O sestavě se rozhodne až v pátek. Jisté je to, že bychom měly odjet kompletní. Ačkoliv se hraje již brzy dopoledne, cestujeme na severní Moravu až v neděli osobními auty." Jak jsme se dále dozvěděli, děvčata se před sezónou na nový ročník těší. První vítězství vždy úspěšný tým nakopne, naopak případný neúspěch může mít vliv na psychiku v příštích zápasech.

Jak vidí situaci před premiérovým duelem jedna z nejzkušenějších hráček kolektivu, Štěpánka Bonaventurová a jak tipuje ostatní zápasy prvního kola? „Když budu hovořit za sebe, tak forma nic moc, což bylo zapříčiněno malou účastí na trénincích. Uvidíme, jak to na rozehrání nového ročníku se Studénkou dopadne. Samozřejmě bychom rády vyhrály."

A jak tipuje kanonýrka družstva ostatních pět zápasů premiérového kola: Žatec Blovice. My jsme na jaře ze Žatce odjely s potupnou porážkou 21:9. Tento kolektiv má zkušené hráčky a i když jim odchází do Spojů brankářka, vidím to na jedničku. Modřany Přeštice. V tomto souboji asi moc gólů nepadne, protože v domácí brance chytá reprezentantka Marie Dušková. Hosté mají do útoku posilu z Tymákova, věřím v jejich vítězství tipuji dvojku. Chomutov Tymákov. Půjde o vyrovnaný zápas, družstvo Chomutova už nemá tu kvalitu, jako tomu bývalo ještě nedávno, takže více věřím hostům také dvojka. Dobruška Rokytnice. Přestože z Dobrušky odcházejí posílit družstvo pražského nováčka Valičková a Molnárová, body by měly zůstat doma proto jednička. Krčín Spoje Praha. Z předměstí Nového Města se body jen tak nevozí, nováček zde nebude mít šanci. A tak také jednička.

Jak to všechno dopadne a zda Štěpánka Bonaventurová byla v tipování úspěšná, to ukáže až neděle 2. září.

JAROMÍR DOLEŽAL