Barcelona, Dinamo Moskva, El Pozo Murcia, Iberia Tbilisi a ERA-PACK Chrudim. Co spojuje tyto futsalové kluby? Aktuálně především to, že jejich trenéři jsou nominovaní v anketě o nejlepšího klubového trenéra planety za loňský rok a odborníci z celého světa jim mohli dát svůj hlas. Web Futsalplanet.com každoročně vyhlašuje devět anket a ta, ve které se uchází o úspěch i chrudimský trenér, je jednou z nich.

Nominaci si vysloužilo 10 trenérů z celého světa a Cacau je jediným zástupce českého futsalu, který se do nominací ve všech kategoriích dostal. „Velice mě to potěšilo," má brazilský rodák radost z toho, že se jeho jméno dostalo do kvalitní společnosti světové špičky. „Pracuji v ERA-PACKu již více než tři roky a beru to jako ocenění nejen za mou práci, ale je to čest i pro všechny v našem klubu. Pro hráče i pro jeho vedení," vzkazuje jako vždy skromný Cacau.

Za jeho nominací mezi nejlepší trenéry světa se skrývá hodně práce. „Myslím, že dobře pracujeme, zapojujeme do přípravy i mladé hráče a na mezinárodní scéně jsme úspěšní. V UEFA Futsal Cupu jsme odehráli řadu utkání, ve kterých se nám daří," popisuje důvody proč si jeho práce všimli redaktoři Futsalplanet.com a vyzdvihli ho do elitní desítky. „Za svou nominaci jsem rád i proto, že i taková věc zvedne prestiž českého futsalu," nepochybuje Cacau.

Ten má ve vybrané společnosti klubových trenérů několik svých krajanů a s drtivou většinou ostatních kolegů se zná. Má mezi nimi své favority, kteří by si prvenství zasloužili? „Podle mého vyhraje španělský trenér Dinama Moskva Tino Perez, mezi favority patří ale i Sergio Benatti," jmenoval svého krajana, který vede gruzínskou Iberii Tbilisi. „Má s týmem úspěchy, postoupili dokonce do Final four v lize mistrů, i on má šanci skončit velmi vysoko."

Web Futsalplanet.com zveřejňuje tento týden výsledky anket, každý den jednu. A na nejlepší klubové trenéry se dostane v sobotu. Cacau ale nebude nervózní z toho, na jakém místě skončí. „Je jedno kolikátý skončím, jestli budu šestý nebo první. Radost mám už z toho, že jsem se mezi nejlepší dostal, že tím byl vyznamenán také ERA-PACK Chrudim a celý český futsal," podělil se o své pocity sympatický Brazilec.

Deset klubových trenérů nominovaných pro anketu Futsalplanet.com

Alireza Afzal FSC Pasand Isfahan (Írán)

Benatti Iberia Stars Tbilisi (Gruzie)

Beto Dina Moskva (Rusko)

Cacau FK ERA-PACK Chrudim (ČR)

Marc Carmona FC Barcelona (Španělsko)

Cidão ADC Intelli Orlandia (Brazílie)

Duda ElPozo Murcia (Španělsko)

Paulinho V&M Minas (Brazílie)

Eder Popiolski Nilo Tozzo/Aurora (Brazílie/ženský futsal)

Tino Perez Dinamo Moskva (Rusko).