Osminásobný mistr republiky se úspěšně zhostil pořadatelství základní skupiny UEFA Futsal Cupu, když postoupil do další fáze soutěže Elite round ze druhého místa. Ale byly to pro hráče i fanoušky velké nervy až do závěrečného hvizdu posledního zápasu.

Chrudimští totiž potřebovali s rumunským mistrem City´US Targu Mures nejhůře prohrát o jeden gól. A již v páté minutě bylo všechno jinak po dvou trefách kanonýra F. Mateie. Naštěstí za minutu  kontroval M. Mareš a týž hráč v 18. minutě srovnal na 2:2. I ve druhé půli tahal za delší konec Targu Mures, který tvoří   většinu rumunské reprezentace. Oba týmy se skoro stále střídaly v power play a za stavu 3:4 trefil Stoica tyč v čase 38.30. Kdyby z toho byl gól, asi by to Rumuni v euforii už udrželi, ale 67 vteřin před koncem srovnal M. Mareš na 4:4. Rumuni stačili ještě završením hattricku F. Mateie upravit na 4:5, ale to už zbývalo jen šest vteřin do konce.

„Za stavu 4:4 jsme chtěli přece jen ještě vyhrát, ale soupeři se podařil brejk. Naštěstí mu už chyběl čas na postupový gól," komentoval závěr dramatu brankář Tomáš Meller, který opět kryl několik tutových šancí soupeře.Na pozápasové tiskovce složil chrudimský hrající trenér Cacau hlubokou poklonu vynikajícím domácím fanouškům, kteří ve všech zápasech přišli ve vysokém počtu (přes tisíc diváků) a vytvořili burcující atmosféru pro českého mistra. „Diváci byli opravdu naším šestým hráčem. Musím samozřejmě poděkovat i celému našemu mužstvu za neutuchající bojovnost a u některých z hráčů i za jejich statečnost při překonávání zdravotních šrámů," netajil spokojenost Cacau.

Elite round se bude hrát v termínu od 9. do 14. října, los proběhne již tento týden.