Tato malebná obec na Chrudimsku ožije již v neděli tradičním rejem sportovců a diváků, kteří se každoročně v dubnu scházejí na Ceny Nasavrk.

Hlavním závodem bude již 36. ročník CKP Ceny Nasavrk v silničním běhu na 15 km, který je opět součástí seriálu Českého běžeckého poháru. V posledních letech v Nasavrkách vyhrávali pravidelně vytrvalci z Keni, ale letos tomu tak nebude. „Nepodařilo se nám dohodnout s jejich manažery,“ vysvětluje hlavní organizátor Českého běžeckého poháru Jan Rýdlo z agentury JR Running sport – intersport. „Pokud přijedou včas do Česka dva Etiopané, kteří se mají zúčastnit pardubického půlmaratonu v sobotu 17. dubna, tak poběží i v Nasavrkách. Příležitost prosadit se ve špičce celkového pořadí závodu tak dostanou přední čeští vytrvalci. V kategorii žen bude jasnou favoritkou dvojnásobná mistryně ČR v půlmaratonu Ivana Sekyrová,“ dodal v této souvislosti Jan Rýdlo.

Malé jubileum – pátý ročník – oslaví AVE Cena Nasavrk MTB. „U tohoto závodu nastaly operativní změny oproti propozicím. Organizátoři se rozhodli vzhledem k tuhé zimě a obtížnosti trati vypustit náročný okruh a vracejí se k původnímu cross-country! Muži profi a hobby pojedou 6 okruhů v okolí Nasavrk, tedy cca 30 km, ženy kadeti a pivní triatlon 4 okruhy, cca 20 km. Závod tak bude přístupný úplně všem a výborným rozjetím na počátku závodní sezony MTB. Mezi startujícími nebudou chybět ani vítězové úvodního ročníku tohoto závodu Horák a Bublová z Cyklomaxu Hradec Králové,“ přibližuje Jan Rýdlo, jenž tradičně s velkou bravurou moderuje celý program v Nasavrkách, který začne v 10 hodin.

A návštěvníci se rozhodně nudit nebudou. Prakticky každý si může vyzkoušet Lidový běh pro zdraví se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou pod patronací mistryně světa Jarmily Kratochvílové, která se opět zhostí role startérky. Další jubileum bude mít v neděli již desátý ročník rychlostního běhu pivařů, při kterém účastníci na obrátce u restaurace Pod lípou musejí vypít půllitr piva. S pivem (ale nealko) souvisí i další nedělní závod v Nasavrkách – Rychtář pivní triatlon, jehož součástí je 20 km jízdy na kole, běh na 1500 m a v cíli vypití čtyř nealko piv.