Po remíze s Paraguayí 2:2 a výhře nad Uruguayí 3:0 zdolali i Peru (to nahradilo na poslední chvíli Írán) 4:2 a zajistili si tak postup do čtvrtfinále z druhého místa. Lví podíl na tomto úspěchu měl futsalista Era–Packu Chrudim Pavel Formánek, který zaznamenal svůj první reprezentační hattrick, zbývající gól přidal reprezentační kapitán Martin Dlouhý. Ve čtvrtfinále se utkají Češi s Ukrajinou. Pokud by se jim podařilo postoupit dál, narazili by na domácí Brazilce. „Musí být motivací pro každého, zahrát si v Brazílii proti domácímu týmu,“ uvedl trenér Tomáš Neumann pro webové stránky efutsal.cz.

Zpravodajství přímo od futsalové reprezentace poskytuje Deníku technický vedoucí české reprezentace Ota Stejskal.

"Dnes byl v místě konání turnaje volný den. Dopoledne si náš tým naplánoval krátký pobyt na vyhlášené pláži v letovisku Fortaleza. Počasí nám přálo a tak si hráči mohli na chvíli užít brazilské slunce. Již po příchodu do rekreačního areálu jsme se stali terčem všech plážových prodavačů, kteří prodávali snad vše, co se dá unést. Prvotním cílem těchto prodejců se stali Radek Mikan a Marek Kopecký. Zvláště Miki bavil všechny svou schopností smlouvat až na takřka nulovou hodnotu nabízeného produktu. Tak se někteří obohatili o rukodělné výrobky, které jim byly vyrobeny před očima, někteří si odnesli zaručeně značkové sluneční brýle a dokonce byly zakoupeny i dvě houpací sítě. Nabízeny byly i relaxační masáže, ale této možnosti kupodivu nikdo z hráčů i realizačního týmu nevyužil.

Odpoledne nás čekala návštěva sportovního futsalového centra, kde se připravuje brazilský národní tým. Celé centrum se nachází asi 15km na periferii Fortalezy v klidné zelené zóně. Brazilští plejeři zde mají k dispozici vše, co si jen vrcholový sportovec může ke své přípravě přát. Sportovní hala, bazén, posilovna, herna kulečníku, bowlingu a stolního tenisu, rehabilitační centrum s diagnostickým oddělením. Prostě oáza pro každého futsalistu i jeho trenéra. Zde byl pro všechny zúčastněné týmy připraven raut u jezírka pod širým nebem. Každý z týmů má k dispozici svůj vlastní autobus s názvem země, logem turnaje a reklamou sponzorů. Při průjezdu městem byl jistě impozantní pohled na 16 stejných autobusů, které jely v koloně za sebou za asistence policie, která zajistila volný průjezd celým městem. Na párty jsme pobyli tak hodinu a pak nás čekal večerní trénink před zápasem s Ukrajinou.

Zasílám opět moc pozdravů," píše Ota Stejskal.