Byl to celkem úspěšný hokejbalový víkend. Z našich zástupců tentokrát neuspělo pouze áčko chrudimského Jokeritu ve 2. národní hokejbalové lize, když prohrálo v České Třebové. Naopak lídr tabulky z Heřmanova Městce porazil po nájezdech pardubickou Deltu a uspěly i Prachovice v Přelouči. V Krajské hokejbalové lize tentokrát bojovaly naplno obě naše rezervy.

2. národní hokejbalová liga

Delta Pardubice – Ježci Heřmanův Městec 3:4 po SN (1:2, 2:0, 0:1 – 0:1)

Ježci v poslední minutě vyrovnali a na nájezdy díky Petrovi Mencovi, který vychytal všechny střelce, nad Deltou vyhráli. „Kdo viděl tento zápas, mohl jen žasnout, krásný hokejbal s parametry playoff ze strany obou týmů, které sice nebyly v plné sestavě, ale to na věci nic neměnilo. Do utkání jsme lépe vstoupili my, když jsme po první třetině vedli 2:1. Soupeře jsme přehrávali a škoda jen, že z velkého množství střel se neujalo více gólů. Druhá třetina byla opět naše slabina. Soupeř byl o hodně lepší a nám se jaksi vytratil pohyb, čehož Delta využila a dvěma góly v přesilovce šla do vedení 3:2. Do třetí třetiny nastoupil náš tým tak, jak ho znám. Nechyběla nám bojovnost, motivace, srdíčko a tak cíl byl jasný – neodjet domů bez bodů.

Po výrazném tlaku jsme se dostali necelou minutu před koncem do hry bez brankáře a po vstřelené brance z dorážky Doležala mohla vypuknout na naší střídačce euforie. Když v nájezdech vychytal Menc všechny střelce, mohl Míšek oslavit svůj svátek vítězným gólem, což pro nás to znamenalo 2 těžce vybojované body. Celý tým předvedl svoji bojovnost a psychickou sílu na vysoké úrovni. Já jsem moc rád, jak vydrželi všichni hráči bojovat až do konce a jít si za vyrovnávacím gólem. Závěrem bych chtěl poděkovat i klukům z Delty za super zápas," shrnul průběh zápasu Radek Bőhm za Ježky.

Branky Ježků: 8. P. Kopriva (J. Doležal, J. Míšek), 14. T. Kadaňka (J. Míšek), 45. J. Doležal (J. Sliacký, J. Novák), 46. J. Míšek.

Sestava Ježků: P. Menc (O. Kučera) – J. Bőhm, L. Myška, J. Sliacký, O. Honek – J. Doležal, P. Kopriva, J. Míšek – O. Běloušek, J. Novák, R. Jošt – T. Kadaňka, P. Škubník.

TJ Lokomotiva Česká Třebová B – HBC Jokerit Chrudim 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Chrudimští Žolíci podlehli českotřebovským Kohoutům, kterým spadlo mezi tyče všechno, na co sáhli. „Na další kolo jsme zajížděli do chladné České Třebové. Při pohledu na plnou střídačku domácích nám bylo jasné, že budou chtít hrát běhavý hokejbal. Vstup do zápasu jsme měli lepší, úvodní branku vstřelil po exkluzivní nahrávce Trojka do prázdné branky Bureš. Ovšem zanedlouho bylo vyrovnáno, když po skrumáži na brankovišti byli důraznější domácí. Vstup do další třetiny se nám moc nepovedl a ve druhém střídání jsme inkasovali z hole Kvasničky. Stejně špatný byl i vstup do třetí části, kdy jsme inkasovali již po 23 sekundách a soupeř brzy přidal další gól. Špetku naděje ještě vykřesal v přesilové hře Čejgl, ale to bylo z gólového hlediska od nás vše. Poslední branku jsme inkasovali při hře bez gólmana. Celkově si myslím, že jsme v zápase byli lepší tým, ale nepovedlo se nám vstřelit více branek. Naopak Třebová na co sáhla, jí tam spadlo," vyhodnotil zápas za Chrudim Lukáš Novelinka.
Sestava Chrudimi: P. Novelinka – Trojek, Staněk, Šídlo Svatopluk, L. Novelinka – Bureš, Musil, Šídlo Štěpán, Pilař, Kišš, Čejgl.

HC Jestřábi Přelouč B – SK Holcim Prachovice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Přeloučským Jestřábům chyběla k vítězství nad bojovnými Prachovicemi větší agresivita.

Krajská hokejbalová liga

Ježci Heřmanův Městec B – HBC Pretorian Pardubice 6:5 (0:3, 2:0, 4:2)

„Čekal nás souboj s nevyzpytatelným soupeřem. Sešli jsme se v hojné sestavě na tři kompletní formace. Úvod zápasu se nám bohužel vůbec nepodařil, kdy už v 7. minutě svítil stav na tabuli 0:2. A když ve 12. minutě přidali hosté třetí branku, vypadalo to s námi zle. Nedařila se nám hra zejména v obranné části, kdy Pardubičtí využili snad každého našeho zaváhání. Ve druhé třetině se nám podařilo snížit zásluhou Bělouška a Pilaře na 2:3 a s napětím jsme očekávali, co přijde ve třetině třetí. K naší smůle jsme znovu inkasovali a bylo potřeba s tím něco dělat. Stáhli jsme hru na dvě pětky a v rozmezí 4 minut a 25 sekund jsme 4x udeřili. Hostům se ještě podařilo ve 44. minutě snížit na 6:5, ale tři body zůstaly doma," zhodnotil za Ježky Ondřej Honek..

Branky Ježků: 18. Běloušek (Míšek), 25. T. Pilař (Kadaňka), 39. Doležal (T. Pilař), 40. T. Pilař (Doležal), 41. P. Pilař (Kadaňka, Novák), 43. Běloušek (Kadaňka).

Sestava Ježků: Kučera – Horníček, Pavlíček, Honek, Novák, P. Pilař, Bernát – Běloušek, Míšek, Doležal – Kopriva, Padyšák, K. Mlejnek K. – Kadaňka, T. Pilař, Secký

HBC Banditi Hradec Králové – HBC Jokerit Chrudim B 2:5 (0:2,1:2,1:1)

Lídr tabulky položil základ své výhry v prvních dvou třetinách, poté už domácí jen upravili skóre.