Začátkem července byly zraky hráčů a funkcionářů soustředěné do Nyonu, kde se vsídle UEFA klubová soutěž losovala. ERA-PACK Chrudim byl opět jedním znejvýše nasazených klubů, a mezi rekordním počtem 49 klubů byl na sedmém místě. To při tradičním nasazení kvarteta nejlepších až do další fáze, znamenalo pro chrudimský tým místo vprestižním prvním losovacím koši ve společnosti velkých jmen, jakými jsou FC Barcelona, Dinamo Moskva, nebo velmi kvalitní italský mistr Marca Futsal.

ERA-PACK byl nalosován do skupiny, kterou bude hostit polská Akademia Pniewy, dalšími soupeři českému mistrovi budou belgický Châtelineau Futsal a vítěz předkola ze skupiny D, ve které se o postup utkají bulharský MFC Varna a tři skandinávské týmy BGA Futsal z Dánska, Vegakameratene z Norska a islandský Fjölnir. Favoritem tohoto předkola je domácí Varna, ale stát se může vše.

Ze čtyřčlenné skupiny postoupí do listopadové Elite round po dvou nejlepších celcích ze všech šesti skupin. „Naším cílem je pochopitelně postup,“ říká chrudimský klubový prezident František Tichý a podobně hovoří i hráči. Pro utkání Main round vyhradila UEFA termín mezi 24.9. a 2.10.2011.

(pp)

Složení skupiny 4 UEFA Futsal Cupu:
* FK ERA-PACK Chrudim (ČR)
* Akademia Pniewy (Polsko)
* Châtelineau Futsal (Belgie)
* vítěz předkola D
CO ROZHODUJE O NASAZENÍ TÝMŮ DO JEDNOTLIVÝCH KOŠŮ PŘED LOSEM? Pravidla jsou podobná, jako ve fotbale. Kluby jsou seřazeny do žebříčku podle úspěšnosti v předchozích letech a na základě pořadí se rozřazují do jednotlivých výkonnostních košů.

Žebříček evropských futsalových klubů.

V jeho prvním sloupci je pořadí, následuje země, jméno klubu, pohárový koeficient, do které fáze UEFA Futsal Cupu je klub nasazen (žlutá značí předkolo) a konečně posun v žebříčku od minulé sezóny. Díky trvale dobrému koeficientu se ERA-PACK umístil na 7. příčce a dostal se při losování Main round do prvního koše, kde mu dělaly společnost kluby jako FC Barcelona nebo Dinamo Moskva. Bylo tedy jasné, že s těmito soupeři se v Main round nepotká.