Po semifinálovém debaklu se Španěly (1:8) v sobotu čeká český celek utkání o třetí místo (18.00, přímý přenos ČT4 Sport). Soupeřem jim bude dobře známý Ázerbájdžán, s nímž hned v úvodním zápase základní skupiny prohráli vysoko 1:6.

Finále mezi Španělskem a Portugalskem se hraje od 20.30 hodin.

Obhájce titulu a vicemistři světa ze Španělska byli ve čtvrtečním duelu nad síly Neumannova výběru. Bez distancovaného Marka Kopeckého nedokázal navázat na skvělý výkon ze čtvrtfinále proti Itálii.

Češi zaostávali úplně ve všem. „Tvrdil jsem, že pokud bychom chtěli uspět, muselo by vyjít úplně všechno. Jenže to se nestalo,“ uvedl reprezentační kouč Tomáš Neumann.

Osmibrankovému přídělu se však nelze divit. Španělé Kike, Ortiz, Daniel, Javi Rodríguez, Luis Amado, Borja či Fernandao – to je prostě světová extratřída. A to ještě rozhodně nepodali stoprocentní výkon.

Každopádně s finálovou účastí Španělska se počítalo. „Podle mne jsou společně s Brazílií nejlepším týmem na světě. Jsou o několik levelů výš než my,“ podotkl český trenér, jemuž se už hlavou honil dnešní zápas o bronz.

„Kluci budou připraveni vrátit Brazilbájdžánu direkt. Bude to úplně jiný zápas než zkraje šampionátu. Hlavně půjde o bednu, dáme do toho vše,“ dodal Neumann.

V sestavě jeho celku by již neměl chybět Kopecký.

ČÍSLO DNE - 2: Podruhé na turnaji se v sobotu Češi střetnou s Ázerbájdžánem. V případě vítězství by vybojovali historicky druhý bronz.