V úterý čekala na futsalisty Era-Packu dohrávka 3. kola Chance futsal ligy na půdě krajského rivala z Hradce Králové. Jinými slovy šlo také o souboj posledního celku tabulky s prvním, a podle toho také hra vypadala.

Mados Hradec Králové - Era-Pack Chrudim 2:8 (0:4)

Před slušně zaplněnými ochozy začali favorizovaní hosté aktivně a po několika příležitostech otevřel skóre v 8. minutě Max, když zaskočil gólmana Menšla patičkou a zahrál mu „na housle". Netrvalo dlouho a lavička Chrudimi se radovala podruhé, v síti Madosu skončila střela Záruby. Převaha Era-Packu byla sice značná, také Hradečtí však směrem dopředu nepříjemně kousali, a tak se brankář Ton nenudil. Zaměstnávali ho zejména bratři Drozdovi, kteří jsou v hradeckém Madosu na hostování právě z Era-Packu. Ani jejich snaha ale neodvrátila druhý gól Maxe či perfektní narážečku Sidneiho s Rešetárem, po které zvyšoval chrudimský kapitán na poločasových 0:4.

Přestávka jedenáctinásobného mistra trochu přibrzdila a domácí dokázali během prvních čtyř minut druhé půle zápas dvěma góly trochu zdramatizovat. Zkušení hosté však nepřipustili žádné komplikace a závěr střetnutí si bez potíží pohlídali. Klid na chrudimské sálovky vnesla ve 26. minutě trefa Slováčka, za šest minut se pak do listiny střelců zapsal po zranění již v plném vytížení hrající Rodrigo 2:6. V čase 36:57 dokonal svůj hattrick Max a necelou minutu před koncem podtrhl zaslouženou výhru Felipe.

Fakta - branky: 21. P. Drozd, 24. Hruška – 8., 15. a 37. Max, 12. Záruba, 18. Rešetár, 26. Slováček, 32. Rodrigo, 40. Felipe. Hradec: Menšl (30. Tošovský) – Beran, P. Drozd, D. Drozd, Hrůša, Friedl, Srkal, Chromek, Hruška, Klír. Chrudim: Ton (30. Žďánský) – R. Mareš, M. Mareš, Max, Kovács – Koudelka, Sidnei, Mancinho, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe, Záruba.

Daniel Rajnoch, trenér Hradce: „Jsme realisté, toto je pro nás škola a dobrý trénink. Náš mladý tým poznal, co se musí učit. Jsme spokojeni, protože jsme dali dva góly, na druhou stranu jsme dostali tři čtyři laciné. Přesto nám to ukázalo, že směr, kterým jdeme, je správný a náš herní projev se zlepšuje."

Petr Horák, sportovní ředitel E. P. Chrudim: „Hráli jsme na tři čtyřky a utkání zvládli, výhra je zasloužená. Chválím i soupeře, poskládal tým z mladých a nehrál špatně, je vidět, že s nimi dobře pracují. Pěkná byla i návštěva, liga do Hradce asi patří."

Výsledky a pořadí

I. liga – dohrávky - 3. kolo: Hradec Králové – Chrudim 2:8 (0:4); 5. kolo:  Zruč n. S. – Helas Brno 6:1 (4:0).